III niedziela zwykła – 27.01.2019

1. W poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu,

2. W czwartek św. Jana Bosko, kapłana, od godz. 16.00 -Spowiedź święta, od 16.30 -Adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.

3. I piątek miesiąca, Spowiedź od godziny 15.30. O  godz. 17.00 Msza Św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. I sobota miesiąca, święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. o godz. 7.00 i 17.00. Na obydwóch Mszach poświęcenie gromnic.

Jest to druga z 5 pierwszych sobót miesiąca, które mają nas przygotować duchowo do przejęcia w dniu 18 maja relikwii św. Jana Pawła II.

Po popołudniowej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, część Różańca świętego, Litania do Matki Bożej oraz 15 minutowa Adoracja prywatna.

Prosimy, aby Różaniec poprowadziły róże:  św. Wojciecha –  pani Genowefy Bochenek, św. Józefa – pani Lucyny Kałdan, oraz św. siostry Faustyny – pani Haliny Gwiżdż.

5. Przyszła niedziela I miesiąca, zamiast kazania – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po prymarii zmiana tajemnic Różańcowych. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich członków Róż  różańcowych i nie tylko. Konieczna obecność – uczniów klas 3-cich Gimnazjum- kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

Składka na wszystkich Mszach Świętych – przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

6. Spotkania duszpasterskie: w piątek o godz. 16.00 – próba scholi parafialnej.

7. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego i Nasz Dziennik można nabyć na stoliku pod chórem.

8. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli: Jan Miś, Jan Kot, Janina Róg

Dzwonnica

• przygotowany jest pełny projekt,
  • Gmina wydała Decyzje o warunkach zabudowy,
  • przy projekcie okazało się, że pod obecną dzwonnicą przebiega sieć gazowa,
  • przebudowa sieci gazowej została ustalona z Zakładem Gazowniczym w Jaśle,
  • teraz Gmina wydać powinna decyzję o lokalizacji inwestycji celu publicznego – ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji pod nazwą – przebudowa sieci gazowej, to może trwać ok. 3 – 4 miesięcy,
  • po wydaniu tej decyzji trzeba ustalić warunki przebudowy sieci gazowej z Zakładem Gazowniczym w Jaśle i Starostwie Powiatowym,
  • następnie wystąpić do Starostwa o pozwolenie na budowę dzwonnicy i  przebudowę sieci gazowej,
  • po wydaniu pozytywnej decyzji rozpocząć budowę.
27 stycznia 2019|