VII niedziela zwykła – 24.02.2019

VII niedziela zwykła – 24 luty 2019

Rok liturgiczny: C/I

PATRONI: św. Praetextatus i święci Montanus, Lucjusz, i ich Towarzysze.
Kolor szat:   ZIELONY
  1.  W czwartek spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca od godziny 16.00. Od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
  2. W piątek – 1 marca przypada Dzień Żołnierzy Niezłomnych.

1 marca 1951 r. z wyroku komunistycznego sądu zostali zamordowani członkowie Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Wśród nich był nasz rodak kpt. Karol Chmiel.

W naszej parafii – koło groty Matki Bożej z Lourdes znajduje się memoriał poświęcony:  żołnierzom Armii Krajowej z naszej miejscowości – poległym, więzionym, zesłanym i pomordowanym.

Pragnę zaprosić na uroczystości patriotyczne do naszej świątyni w ten piątek.

O godz. 12.00 Msza Św. następnie przejście pod memoriał żołnierzy Armii Krajowej złożenie kwiatów i modlitwa za tych, którzy walczyli o naszą wolność.

Uroczystość ta wpisuje się w program wychowania patriotycznego jaki jest realizowany w Szkole Podstawowej.

W uroczystości będą uczestniczyć uczniowie i pedagodzy  naszej  szkoły. Zapraszam także wszystkich, którym drogie są słowa Bóg-Honor-Ojczyzna i którzy nie będą szczędzili własnego czasu dla upamiętniania naszych bohaterów.

• jest to również – Pierwszy piątek miesiąca – od godz. 15.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja prywatna i Spowiedź święta. O godz. 17.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza Święta.

1. Pierwsza sobota miesiąca – trzecia z 5 pięciu sobót miesiąca, nabożeństwo ma charakter przeproszenia i dziękczynienia, związane jest z objawieniami w Fatimie.
  • Jest to nasze duchowe przygotowanie do przyjęcia 18 maja relikwii św. Jana Pawła II przez posługę -abpa Mieczysława Mokrzyckiego.
  • O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, część Różańca świętego, Litania do Matki Bożej i 15 minutowa adoracja prywatna. O godz. 18.00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Zapraszamy na to wyjątkowe nabożeństwo.
  • Prosimy, aby różaniec poprowadziły róże: klasy VIII i III gimnazjum – kandydaci do Sakramentu Bierzmowania

1. Przyszła pierwsza niedziela miesiąca, dalsza część 40-sto godzinnego nabożeństwa przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.
  • Po Mszy Świętej o godz. 8.00 – adoracja dla kobiet,
  • po Mszy Świętej o godz. 10.30 – adoracja dla mężczyzn,
  • po wieczornej Eucharystii dla młodzieży – klas VII i VIII Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, szkół średnich również tych pomaturalnych, oraz młodzieży studiującej i pracującej.
  • Prosimy, aby poszczególne stany poprowadziły adoracje.
  • Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
  • Zmiana tajemnic różańcowych będzie w drugą niedzielę po prymarii.

5. Spotkania duszpasterskie:

• w piątek o godz. 16.00 próba scholi parafialnej
  • Również w piątek po Eucharystii Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży,
  • w sobotę o godz. 16.00 spotkanie lektorów i ministrantów.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego i Nasz Dziennik można nabyć na stoliku pod chórem.
  2.  Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli: Wiesław Paśko, Łukasz Siempiński, Robert Madeja.

Z historii:

• 2 marca 1333 r. w Krakowie zmarł król Władysław Łokietek, miał 83 lata. Jak pisali historycy: „Król Polski znamienity…”
  •  28 lutego 1944 r. ukraińscy żołnierze-ochotnicy XIV Dywizji SS „Galizien” i cywile dokonali pacyfikacji Huty Pieniackiej wioski w województwie tarnopolskim. W okrutny sposób zamordowano 800 osób.
23 lutego 2019|