II niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019

II niedziela Wielkiego Postu – 17.III.2019

 

Dzisiejsza niedziela druga  Wielkiego Postu to dzień modlitw, postu i solidarności z Misjonarzami. Po wszystkich Mszach Św. składka do puszek na Misje Święte,  a podczas porannych nabożeństw – na prace parafialne i ogrzewanie kościoła. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Ks. Edward jutro będzie przeżywał dzień imienin. Z tej okazji życzymy, by Boża łaska towarzyszyła Mu w codziennym życiu, Matka Najświętsza w tajemnicy Niepokalanego Serca otaczała Go płaszczem macierzyńskiej miłości, życzymy nadto zdrowia i życzliwości od ludzi.

 

  1.  We wtorek uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, po Mszy Św. litania do św. Józefa.
  2. W czwartek od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
  3. W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Eucharystia.
  4. Przyszła niedziela III Wielkiego Postu, na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Bożego Grobu.
  5. Spotkanie duszpasterskie:
  • w piątek o godz. 16.00, próba scholii parafialnej,
  • w piątek po Mszy Świętej kandydatów do sakramentu bierzmowania,
  • w sobotę o godz. 16.00 spotkanie lektorów i ministrantów.

6. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego i Nasz Dziennik, można nabyć na stoliku po chórem.

7. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Halina Kujda, Witold Rojek, Tomasz Błaś.

 

Z historii:

  • 20 marca 1673 r. zmarł w Warszawie o. Augustyn Kordecki (ur. 1603). Ojciec Augustyn podczas oblężenia Jasnej Góry przez Szwedów w 1655 roku był przeorem jasnogórskiego klasztoru.
  •  19 marca 1887 r. zmarł w Genewie Józef Ignacy Kraszewski (ur. 1812), autor wieli powieści, przedstawiający Polskę od zarania do czasów współczesnych. Jego książki zastępowały nauczanie historii, wyrugowane ze szkół przez zaborców.

 

15 marca 2019|