VIII niedziela zwykła – 3.03.2019

VIII niedziela zwykła – 3.III.2019

 1. Dzisiaj dalszy ciąg nabożeństwa 40-sto godzinnego: Po prymarii adoracja dla kobiet, po sumie dla mężczyzn, po wieczornej Mszy Św. dla młodzieży –  klas VII i VIII Szkoły Podstawowej, uczniów gimnazjum, szkół średnich, młodzieży studiującej i pracującej.
 2. W poniedziałek święto św. Kazimierza Królewicza, dzień imienin Ks. bpa Kazimierza Górnego.
 3. W nadchodzącym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 17.00. Rozpoczniemy 40-sto dniowy czas Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego do świat Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych i podejmowania postanowień wielkopostnych. W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy i ilościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i trzy posiłki dziennie, dwa lekkie i jeden do syta. Postu nie łamie przyjmowanie leków i picie wody.
 4. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 5. W środę na zakończenie Mszy Św. popołudniowej poświęcenie i rozdane młodzieży kl. VIII i III gimnazjum – krzyży jako przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy Św. spotkanie z rodzicami młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania.
 6. W czwartek – od 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta. 
 7. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 17.00 po niej Msza Św.
 8. W najbliższy piątek poświęcenie i rozdanie dzieciom kl. III książeczek jako przygotowanie do I spowiedzi i I Komunii Świętej. Po Mszy Św. spotkanie z rodzicami uczniów kl. III. 
 9. Przyszła niedziela I Wielkiego Postu: o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nabożeństwie Msza Św. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Bożego Grobu.
 10. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla młodzieży i dorosłych.
 11. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla róż ze Szkoły Podstawowej.
 12.  W środę, czwartek i piątek w zakrystii chętne dzieci i młodzież otrzymają plansze uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. W każdy piątek po Mszy Św. będą rozdawane naklejki. Wszyscy, którzy zapełnią całą planszę  po zakończeniu Wielkiego Postu wezmą udział w losowaniu nagród. Pierwsze naklejki będą rozdawane w najbliższy piątek
 13. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego i Nasz Dziennik można nabyć pod chórem. 
 14. Bóg zapłać za dotychczas składane ofiary na sprzątanie kościoła, Prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Feliks Drozd, Józef Walczyk, Bolesław Ochał.
 15. Pragnę zaproponować parafialną czterodniową pielgrzymko – wycieczkę na Ukrainę – Kresy Wschodnie, –  od 13 – do 16 czerwca 2019 r. Będziemy zwiedzać: Lwów, Olesko, Podhorce, Poczajów, Krzemieniec, Zbaraż, Chocim, Krzemieniec Podolski i Stanisławów.
2 marca 2019|