Niedziela Zmartwychwstania  Pańskiego – 21.04.2019

Niedziela Zmartwychwstania  Pańskiego – 21.IV.2019

„W liturgii Wigilii Paschalnej celebrans przy poświęceniu świecy, która symbolizuje Chrystusa zmartwychwstałego, mówi: Chrystus wczoraj i dziś. Początek i Koniec. Alfa i Omega. Do niego należy czas i wieczność. Jemu chwała i panowanie przez wszystkie wieki wieków.

Te słowa wypowiada, wypisując na świecy paschalnej cyfry bieżącego roku.

Znaczenie tego obrzędu jest jasne: świadczy o tym, że Chrystus jest Panem czasu, jest jego początkiem i jego wypełnieniem, każdy rok i dzień i każda chwila zostaje ogarnięta Jego Wcieleniem i Zmartwychwstaniem”

(Św. Jan Paweł II, List Apostolski Tertio Millennio Adveniente)

Chrystus zmartwychwstał – prawdziwie zmartwychwstał !!!

Z okazji Świąt Wielkanocnych drogim gościom i wszystkim parafianom wiele łask od Zmartwychwstałego Pana.

Znalezione obrazy dla zapytania jezus zmartwychwstały

Do naszej wspólnoty parafialnej życzenia świąteczne przysłali:

• Bp Jan Wątroba, Ks. Bp Edward Białogłowski, Ks. Bp Kazimierz Górny,
  • Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Halina Szydełko, Krystyna Wróblewska, Kazimierz Moskal,
  • Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. dr hab. Wojciech  Zyzak,
  • Starosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego Witold Darłak z współpracownikami,
  • Burmistrz Miasta i Gminy Sędziszów Małopolski Bogusław Kmieć z współpracownikami,
  • Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej Ks. prał. Stanisław Słowik z współpracownikami,
  • Rektor Seminarium Duchownego w Rzeszowie Ks. dr Paweł Pietrusiak ze wspólnotą profesorów, wychowawców, diakonów i kleryków,
  • Zarząd Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej,
  • Dyrektor i pracownicy Katolickiego Radia „VIA”,
  • Ryszard Wacek,
  • siostra Rozalia Kozek,
  • siostra Celina Bochnak,
  • siostra Maria Hiacynta Bochnak,
  • malarz Eugeniusz Cebryński z Ukrainy.

Poniedziałek Wielkanocny 22.IV.2019

Gorąco i serdecznie mówimy Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Wielkiego Czwartku, Piątku, Soboty i świąt Zmartwychwstania Pańskiego: osobom, które przygotowały i prowadziły adoracje dla dorosłych dzieci i młodzieży, paniom dekorującym, sprzątającym, kościelnemu, organiście, chórowi i scholii parafialnej, kapeli, Ochotniczej Straży Pożarnej, paniom z Caritasu, lektorom i ministrantom, pani dbającej o czystość obrusów, komży i alb, niosący baldachim, krzyż, chorągwie, dziewczętom niosącym feretrony.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i wysłaniu 90 listów z kartkami świątecznymi do Stanów Zjednoczonych. Dziękujemy prezesowi Gminnej Spółdzielni Januszowi Baranowi za przekazanie gratisowe 110 bochenków chleba, który był rozprowadzony przez Caritas parafialny. Ofiary są przeznaczone na działalność charytatywną Caritasu Parafialnego.

I wszystkim, którzy trwali i dziś trwają na modlitwie w naszej świątyni – Bóg zapłać.

Znalezione obrazy dla zapytania baranek wielkanocny

1. W czwartek wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy i Msza Św.
  1. Przyszły dzień Pański to Niedziela Miłosierdzia Bożego, przed każdą Mszą Św. koronką do Bożego Miłosierdzia. Od Wielkiego Piątku do najbliższej soboty przed Mszą Św. Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  1. Spotkania Duszpasterskie:
  • w czwartek od 14.00 w szkole egzamin dzieci kl. III przed Pierwszą Komunią Świętą,
  • w piątek od 15.00 egzamin dla młodzieży kl. VIII i III gimnazjum, kandydatów do sakramentu bierzmowania, najpierw przychodzą uczniowie gimnazjum,
  • w sobotę po Mszy Św. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Źródło i Nasz Dziennik można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Stanisław Charchut, Feliks Bochnak, Mieczysław Bochnak.
  1. W Niedzielę Palmową na Mszach przed południem na prace parafianie złożyli 1683,-zł. Bóg zapłać za ofiary.
  1. Wielkopostne skarbonki CARITASU, które otrzymały dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej można składać w kościele przy chrzcielnicy w zakrystii lub w szkole.
  1. Losowanie nagród za udział w Drodze Krzyżowej w najbliższą niedzielę po sumie.
  1. W sobotę sprzątanie kościoła przed I Komunia Św. Zapraszam rodziców dzieci komunijnych na godz. 8.00.
  1. W parafii Miłosierdzia Bożego w niedzielę odpust. Uroczysta suma o godz. 11.00.

Znalezione obrazy dla zapytania jezus miłosierny jezu

20 kwietnia 2019|