Niedziela Palmowa – 14.04.2019   

Niedziela Palmowa – 14.IV.2019   

Kolor szat liturgicznych: Znalezione obrazy dla zapytania czerwona stula  czerwony

 1. Dziś wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Świętych. Uczniowie kl. III, kandydaci do sakramentu bierzmowania udają się na Spotkanie Młodych w łączności z Ojcem Św. Franciszkiem do katedry rzeszowskiej. 
 1. W poniedziałek jest całodzienna spowiedź w parafii Góra Ropczycka od 10.00 do 12.00 i  od 15.00 do 18.00, we wtorek w parafii Miłosierdzia Bożego  w Sędziszowie od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 19.00. W środę w Farze Sędziszowskiej od 9.00 do 12.00 i od 14.30 do 18.00. Spowiadają również Ojcowie Kapucyni.
 2. W naszej świątyni w Wielkim Tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę spowiedź św. jak zawsze pół godziny każdą Mszą Św. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę – jeżeli Ktoś będzie potrzebował przystąpić do Sakramentu Pokuty to proszę zgłosić do zakrystii przed nabożeństwem lub po – któryś z kapłanów podejdzie do konfesjonału.
 1. Spotkania duszpasterskie: próba scholi parafialnej w środę o godz. 16.30. 
 1. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za ofiary zostały zakupione kwiaty do ciemnicy, Bożego Grobu i dekoracji świątyni.
 1. Bóg zapłać Paniom z Caritasu parafialnego za przygotowanie paczek żywnościowych i przekazanie ich potrzebującym w naszej parafii z racji świąt Wielkanocnych. Od Wielkiego Czwartku za dowolną ofiarę będzie można nabyć chlebki CARITASOWSKIE na stół wielkanocny. Będą wystawione przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 1. Prosimy rodziców, aby dopilnowały by dzieci i młodzież uczestniczyła w Wieki Piątek i Wielką Sobotę w swoich adoracjach. 
 1. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego i Nasz Dziennik można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Krzysztof Drozd, Zofia Drozd, Łukasz Puchalski. 
 1. Wielki Czwartekpamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. W tym dniu w szczególny sposób otaczamy modlitwą kapłanów żyjących, którzy pracowali w naszej parafii, a także zmarłych. Jest to Dzień Kapłański.

O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, podczas której zostaną ustanowieni nowi ministranci, a następnie adoracja Pana Jezusa w ciemnicy według następującego porządku:

 • od godz. 19.30 kobiety z całej parafii,
 • od godz. 20.30 mężczyźni z całej parafii,
 • od godz. 21.30 młodzież z całej parafii. Zakończenia 22.30.

Proszę o poprowadzenie tych adoracji przez poszczególne stany. 

 1. Wielki Piątek – pamiątka męki, śmierci i pogrzebu Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia, aż do śmierci, a post ścisły czyli trzy posiłki dziennie dwa lekkie i jeden do syta tych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60. Nie ma dyspensy od postu w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Na początku Wielkiego Tygodnia proszę o przystrojenie wszystkich kapliczek i krzyży przydrożnych. 

Porządek adoracji w Wielki Piątek:

 • od godz. 7.15 lektorzy i ministranci całej parafii – KS. EDWARD
 • od godz. 8.00 uczniowie klasy VIII i III gimnazjum, kandydaci do sakramentu bierzmowania, – KS. PROBOSZCZ
 • od godz. 9.00 uczniowie klasy IV – KS. EDWARD
 • od godz. 10.00 uczniowie klasy VI i VII SP  – KS. EDWARD
 • od godz. 11.00 uczniowie klasy Vb SP – SCHOLA
 • od godz. 12.00 uczniowie klas Va SP – SCHOLA
 • od godz. 13.00 ucz. klas 0, I, II III i przedszkolaki z całej parafii – SCHOLA
 • od godz. 14 do 18 adoracja prywatna

O godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku – Droga Krzyżowa, Liturgia Słowa,

Adoracja krzyża, Komunia Święta, przeniesienie Pana Jezusa do grobu.

Po nabożeństwie śpiew III części gorzkich Żali i dalszy ciąg adoracji:

 • od godz. 20.30 kobiety całej parafii,
 • od godz. 21.30 mężczyźni całej parafii,
 • od godz. 22.30 młodzież całej parafii. Zakończenie 23.30.

Proszę o poprowadzenie tych adoracji przez poszczególne stany. 

 1. Wielka SobotaPan Jezus w grobie. Kościół zachęca do postu i wstrzemięźliwości także w tym dniu do Mszy Świętej Wigilii Paschalnej. Proszę, by w czasie tych Trzech Świętych Dni panował wszędzie nastrój powagi, zadumy i modlitwy.Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. 

Porządek adoracji w Wielką Sobotę:

 • od godz. 7.15 – lektorzy i ministranci z całej parafii – KS. EDWARD
 • od godz.8.00 uczniowie kl. VIII i III gimnazjum, kandydaci do sakramentu bierzmowania – KS. PROBOSZCZ
 • od godz. 9.00 do 13.00 święcenie pokarmów,
 • od godz. 13.00 klasy VI i VII SP – KS. EDWARD
 • od godz. 14.00 przedszkolaki, klasy 0,I, II i III SP –SCHOLA
 • od godz. 15.00 klasy IV, Va i Vb SP – SCHOLA 

o Godz. 18.00 Liturgia Wielkiej Soboty – na liturgię proszę przynieść świece gromniczne.

 • od godz. 20 do 22 adoracja prywatna. 
 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja rezurekcyjna i Msza św. o godz. 6.00. Serdecznie zapraszam Ochotniczą Straż Pożarną do pełnienia warty przy Grobie Pana Jezusa w Wielki Piątek po nabożeństwie i w Wielką Sobotę, a także na rezurekcję. Bardzo proszę aby feretrony na procesję przystroić żywymi kwiatami.,W Dzień Zmartwychwstania o godz. 6.00 procesja rezurekcja i Msza Św. o godz. 10.30. suma.
 2. drugi dzień świąt Msze św. o godz. 8.00 i 10.30. Nie będzie Mszy Św. popołudniu w pierwszy i drugi dzień świąt. 
 1. Egzamin dzieci kl. III przed I Komunia Św. po świętach w czwartek od godz. 14.00 w szkole. Bardzo proszę, aby dzieci przyszły odświętnie ubrane z rodzicem, a jeśli rodzice nie mogą z opiekunem.
 1. Egzamin przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla uczniów kl. VIII i III gimnazjum w piątek po świętach od godz. 15.00.
13 kwietnia 2019|