IV Niedziela Wielkanocna  – 12.05.2019

IV Niedziela Wielkanocna  – 12.V.2019

1. Dzisiejszą niedzielą zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  2. Na sumie rocznica I Komunii Świętej dzieci z klasy IV.
  1. W poniedziałek 13 maja wspomnienie NMP z Fatimy, rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o godz. 20.00 – Msza Święta i procesja różańcowa.
  1. W wtorek święto św. Macieja Apostoła. W czwartek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
  1. Od środy do piątku będziemy przeżywać triduum przygotowujące nas do przyjęcia relikwii św. Jana Pawła II. Msze Św. o godz. 18.00 z nabożeństwem majowym i kazaniami, które będzie głosił ks. dr Stanisław Mazur proboszcz parafii farnej w Ropczycach.
  1. W sobotę w 99 rocznicę urodzin Karola Wojtyły uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do naszej świątyni parafialnej. Msza Święta pod przewodnictwem ks. abpa Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego, osobistego sekretarza Jana Pawła II o godz. 18.00.
  • Serdecznie zapraszam, dzieci w strojach komunijnych, młodzież, wszystkich parafian, Ochotniczą Straż Pożarną z pocztem sztandarowym, kapelę, chór i scholę parafialną, wszystkich, którzy chcą przeżyć tą jedyną i wyjątkową uroczystość w historii naszej parafii i zobaczyć człowieka, który na co dzień był świadkiem życia Jana Pawła II. Po Mszy Św. możliwość ucałowania relikwii.
  • Po Eucharystii przed kościołem będą rozprowadzane książki autorstwa Ks. abpa Mokrzyckiego: „Sekretarz dwóch papieży” , „Najbardziej lubił wtorki”, „Miejsce dla każdego”. Wszystkie po 30,-zł.
  • we wtorek po Mszy Św. kandydatów do sakramentu bierzmowania. Proszę przynieść uzupełnione kartki z danymi kandydata i imieniem do bierzmowania.
  • W czwartek próba dzieci i dorosłych, którzy pełnia funkcje podczas sobotniej Mszy Świętej relikwii.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego i Nasz Dziennik można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodnia ofiary złożyli parafianie: Leszek Róg, Czesław Róg, Bolesław Róg.
  1. Przyszła niedziela III miesiąca składka na ogrzewanie kościoła i prace parafialne.
  1. W sobotę przed I Komunią Świętą, został wyrównany parking przy wjeździe z drogi głównej. Położono 15 m3 kamienia-Koszt 1000-zł. Za pracę dziękuję Radzie Parafialnej.
  2. Spotkanie osób wyjeżdżających na parafialna pielgrzymko-wycieczkę na Ukrainę w dniach od 13-16.VI.2019 odbędzie się w przyszłą niedzielę -19.V.2019 o godz 17.00 na plebanii.
11 maja 2019|