V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019

V Niedziela Wielkanocna – 19.V.2019

Pragnę podziękować, powiedzieć Bóg zapłać ks. abpowi Mieczysławowi Mokrzyckiemu, długoletniemu sekretarzowi Ojca Świętego za przywiezienie

i ofiarowanie naszej parafii relikwii św. Jana Pawła II i przewodniczenie wczorajszej uroczystości wprowadzenia relikwii do naszej świątyni. Wszystkim, którzy uczestniczyli w modlitewnym triduum i wczorajszej uroczystości gościom i parafianom, przedstawicielom parlamentu i władzom samorządowym, kapeli, chórowi i scholii parafialnej i wszystkim, którzy przygotowali tę piękną i jedyną w historii naszej parafii uroczystość – Bóg zapłać.

1. Dziś po Mszy Św. popołudniowej o godz. 17.00 spotkanie organizacyjne na plebanii z uczestnikami czerwcowej pielgrzymko – wycieczki na Ukrainę.
  1. We wtorek o godz. 18.00 Msza Św. podczas której Ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii Góra Ropczycka, Zagorzyce Górne i Zagorzyce Dolne. W poniedziałek Ks. Biskup będzie przeżywał 19-stą rocznicę sakry biskupiej.
  1. W środę wspomnienie św. Rity z Casci,
  1. W czwartek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
  1. W piątek Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
  • w poniedziałek po Mszy Świętej spotkanie, próba młodzieży z trzech parafii, która we wtorek przyjmie sakrament bierzmowania,
  • w sobotę o godz. 17.00 spotkanie ministrantów i lektorów,
  • w sobotę po Mszy Świętej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży,
  1. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na katolickie radio VIA.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego i Nasz Dziennik można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Alojzy Bochnak, Elżbieta Drozd, Jan Miś.
  1. Przyszedł rachunek za ogrzewanie kościoła od 24 lutego do 29 kwietnia 1126zł

20 maja 2019|