VII Niedziela Wielkanocna – 2.06.2019 – Wniebowstąpienie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 2.VI.2019

Od 18 maja w naszej świątyni znajdują się relikwie św. Jana Pawła II. Ojciec Święty każdego dnia odmawiał drogę krzyżową. Dlatego jako znak obecności św. Jana Pawła II w każdy III piątek miesiąca na zakończenie Mszy Św. będziemy odmawiać litanię do św. Jana Pawła II, a w miesiącach maryjnych

i związanych z życiem Świętego będzie możliwość ucałowania relikwii – kwiecień, maj, sierpień i październik. Relikwie będą noszone w procesjach: rezurekcyjnej, Bożego Ciała i oktawie i odpustowej.

1. Przez cały miesiąc czerwiec na tygodniu na zakończenie Mszy Św. litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  1. Pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Litania do Najdroższej Krwi Pana Jezusa i Msza Św. Spowiedź od godz. 17.00.
  1. Pierwszy piątek miesiąca, Msza Św. i nabożeństwo do najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta od godz. 16.30.
  1. W sobotę Wiosenny Dzień Seniora. Msza Św. i litania do Serca Jezusa o godz. 9.00. Następnie spotkanie biesiadne przy stole na plebanii. Serdecznie zapraszam w imieniu Caritasu parafialnego i kapłanów.
  1. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podtrzymujmy tradycję i udekorujmy domy zielonymi gałązkami.
  1. W poniedziałek wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników, w środę św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w sobotę św. Jadwigi Królowej.
  1. Spotkania duszpasterskie: w piątek o 17.00 próba scholi parafialnej, w piątek po Mszy Św. uczniów kl. VII – jest to pierwsze spotkanie do sakramentu bierzmowania. W sobotę o godz. 17.00 lektorów i ministrantów, po Mszy Św. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  1. Pielgrzymka dzieci kl. IV w rocznicę Komunii Świętej do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w środę. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 6.15.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego i Nasz Dziennik, można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Genowefa Ocytko, Irena Nowak, Anna Bizoń.
  1. Bardzo proszę wszystkich, którzy jadą na pielgrzymko – wycieczkę na Ukrainę, aby do przyszłej niedzieli włącznie wpłacili w zakrystii po 440,-zł. Wyjazd w nocy z 12 na 13 czerwca o godz. 3.30 z parkingu przy kościele.

Informacje o budowie dzwonnicy – VII Niedziela Wielkanocna – 2.VI.2019

Jak było już ogłaszane został opracowany projekt budowy dzwonnicy na trzy dzwony.

Okazał się, że pod dzwonnicą przebiega linia gazowa.

Zakład gazowniczy w Jaśle i Gmina Sędziszów Młp. wydali dokumenty umożliwiające przebudowę gazociągu – trwał to przeszło cztery miesiące.

Teraz przygotowywany jest projekt przebudowy gazociągu.

Kolejnym krokiem będzie wystąpienie do Starostwa Powiatowego

w Ropczycach o uzyskanie pozwolenia na przebudowę gazociągu i uzyskanie pozwolenia na budowę dzwonnicy.

Nasz dzwon ma 500 kg. potrzebne są jeszcze dwa 290 kg. i 150 kg.

Dzwony już zostały zamówione, gdyż jest ofiarodawca, który pokryje zakup dzwonów.

Dzwony staną przed kościołem końcem czerwca. Zostaną poświęcone na odpuście parafialnym, który w tym roku wypada 29 czerwca przez

Ks. bpa Edwarda Białogłowskiego.

Mamy nadzieję, że dzwonnica w tym roku zostanie wybudowana.

• 7 czerwca 1492 r. zmarł król Kazimierz Jagiellończyk. M. in. za jego panowania odzyskaliśmy Pomorze Gdańskie po ponad 150 latach.

• 6 czerwca 1530 r. w Sycynie urodził się poeta Jan Kochanowski (zm. w 1584) Prof. Ignacy Chrzanowski napisał: „W wieku XIX ukazali się poeci genialni, a jednak pieśń Kochanowskiego nie straciła swego uroku ani prawdy, do dziś dnia hymny o dobrodziejstwach Bożych żywo przemawiają”.

• 4 czerwca 1872 r. w Warszawie zmarł Stanisław Moniuszko, miał 53 lata. Wybitny muzyk i kompozytor, autor m. in. oper „Halka” i „Straszny Dwór”.

• 2 czerwca 1979 r. do Polski przybył ze swoją pierwszą pielgrzymką, Ojciec Święty Jan Paweł II. Religijne uniesienie, w połączeniu z patriotycznymi emocjami, zaowocowało wzbudzeniem narodowego poczucia siły i moralnego odrodzenia.
2 czerwca 2019|