XII niedziela zwykła – 23.06.2019

Bóg zapłać parafianom, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało, OSP za obecność i zabezpieczenie bezpieczeństwa podczas procesji, kapeli, ministrantom i lektorom, niosącym chorągwie i feletrony, dzieciom komunijnym, chłopcom za dzwonienie, dziewczynko za sypanie kwiatów i wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w tej eucharystycznej uroczystości Bóg zapłać. 

  1. czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą Św. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta. Na zakończenie Eucharystii poświęcenie wianków i ziół. Następnie procesja. Po procesji błogosławieństwo dzieci i rozdanie tradycyjnego cukierka. 
  1. W piątekuroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza Św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź przed odpustem od godz. 16.30. Będzie spowiadało czterech kapłanów. Podczas spowiedzi będzie udzielana Komunia Św. o 17.00 i 17.30. W tym dniu z racji uroczystości nie ma postu, można spożywać mięso i wędliny. Ze spowiedzi można skorzystać także od poniedziałku do czwartku pół godz. przed Mszą Św. 
  1. W sobotę uroczystość Niepokalanego Serca NMP – odpust parafialny. Msze Św. jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Sumę odpustową o godz. 10.30 z procesją odprawi Ks. bp Edward Białogłowski i poświęci dwa dzwony. Msza Św. rozpocznie się na zewnątrz od poświęcenia dzwonów.

Pierwszy waży 290 kg. Z przodu będzie napis Moje imię jest JÓZEF i postać św. Józefa, pod postacią napis Opatrznościowy stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa.

Z tyłu napis Dzwon został powołany do życia na większą chwałę Boga w Trójcy Świętej jedynego, ku uczczeniu Maryi Królowej Polski i świętych Pańskich. Zagorzyce Dolne R. P. 2019

Drugi dzwon waży 150 kg. Z przodu napis Moje imię jest Wojciech, postać św. Wojciecha, pod postacią napis Święty Wojciechu módl się za nami.

Z tyłu napis Dzwon został powołany do życia dla upamiętnienia Wojciecha Totona fundatora OCHRONKI w 13-tym roku istnienia parafii. Zagorzyce Dolne R. P. 2019.

Dzwony będą postawione na specjalnych stojakach przy świątyni do czasu wybudowania dzwonnicy. Zapraszam na uroczystą sumę odpustową kapelę, chór i scholę parafialną, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci w strojach komunijnych, sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej i druhów w mundurach, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w uroczystych strojach i wszystkich was drodzy siostry i bracia.

W tym dniu jest także odpust w parafii Zagorzyce Górne ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła.

Na Mszach Świętych o godz. 8.00 i 16.00 kazania wygłosi ks. mgr Ryszard Hawryluk wikariusz z parafii Góra Ropczycka.

 

  1. W ubiegłą niedzielę na prace parafianie złożyli 2065,-zł. Bóg zapłać za ofiary. 
  1. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego i Nasz Dziennik można nabyć na stoliku pod chórem. 
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Helena Marciniec, Adam Ochał, Maria Białorucka. 
  1. W 2017 r. Ks. Bp Ordynariusz poprosił parafie naszego dekanatu Sędziszów Małopolski o pomoc w budowie kościoła bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie. Parafia powstała w 2014 r., proboszczem jest ks. dr Robert Mokrzycki, kościół jest w budowie. W parafii posługuje jeszcze dwóch wikariuszy. W najbliższą niedzielę będziemy gościć jednego z kapłanów pracujących w parafii bł. Ks. Jerzego. Będzie głosił na wszystkich Mszach Świętych kazania, a składka w całości będzie przeznaczona na budowę świątyni bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W miarę swoich możliwości proszę o wsparcie. Prośbę tą wyrażam w imieniu Ks. Proboszcza.

 

 

 

 

 

 

 

22 czerwca 2019|