ODPUST PARAFIALNY – poświęcenie dzwonów

W tym roku na sobotę 29 czerwca przypadały dwie ważne dla Kościoła Powszechnego uroczystości- Świętych Piotra i Pawła oraz uroczystość Niepokalanego Serca NMP.

Zatem w całych Zagorzycach był to dzień ODPUSTOWY. Nasza parafia czciła Swoją Patronkę – w Jej Niepokalanym Sercu. 

W czasie odpustowej Sumy przy szczególnym udziale wielu Kapłanów Gości, Scholi, Chóru i Kapeli, pocztu sztandarowego OSP  oraz zgromadzonych Wiernych – Bp Edward Białogłowski dokonał  poświęcenia dzwonów 

przewodniczył składaniu Bogu ofiary Mszy świętej

wygłosił okolicznościowe kazanie i przewodniczył procesji Dziękczynnej

Kolejna wielka tegoroczna uroczystość  uwieńczona odśpiewaniem BOGU – TE DEUM LAUDAMUS wpisała się do księgi historii. Ks.Biskup w kazaniu podziękował ofiarodawcom oraz zwrócił szczególną uwagę na to, jakie zadanie i jaką rolę w naszym codziennym życiu spełnia dźwięk dzwonu, którego jednym z ważniejszych elementów jest SERCE.

Dla naszej Wspólnoty parafialnej SERCE stanowi szczególną wartość o czym świadczyć mogą choćby – OŁTARZ – w którym widnieje SERCE bolejące, WITRAŻ w kształcie KRZYŻA nad wejściem do świątyni – SERCE CHWALEBNE, przy którym świece ciągle  płonące nie tylko rozświetlają naszą codzienność, ale też mają moc odstraszania zła, Dwa obrazy w bocznych nawach: Serca miłosiernego BOGA – Jezu Ufam Tobie i obraz – Serca Pana Jezusa  – oddającego każdego z modlących się pod opiekę Nieba.

Najważniejsze jednak wydaje się być wieloletnia cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny – naszej Patronki.

Wspomnienie tego wielkiego święta naszej parafii:

https://parafia-zagorzycedolne.pl/2019/07/odpust-parafialny-poswiecenie-dzwonow/

7 lipca 2019|