XVII niedziela zwykła – 28.07.2018

XVII niedziela zwykła – 28.VII.2018

 

 1. W czwartek rozpoczynamy sierpień miesiąc modlitw o trzeźwość naszego narodu. Zachęcamy do wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych i ofiarowania jej w intencji uzależnionych. Jest to miesiąc rocznic narodowych: „Cud nad Wisłą” – 1920 r., Powstanie Warszawskie – 1944 r., wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności – 1980. 
 1. We środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana. 
 1. I czwartek miesiąca, od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. 
 1. I piątek miesiąca, spowiedź od godz. 16.30, będziemy spowiadało dwóch kapłanów. O godz. 18.00 Msza Św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
 1. I sobota miesiąca, Przez Ks. Biskupa nasza parafia ma wyznaczoną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17 do 18.00. Będzie to adoracja w ciszy. O godz. 18.00 litania do Matki Bożej Loretańskiej i Msza Św. 
 1. Przyszła niedziela I miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 1. W pozostałe dni tygodnia spowiedź zawsze – pół godziny przed Mszą Świętą. 
 1. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego, Nasz Dziennik można nabyć na stoliku pod chórem. 
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Krzysztof Kaczkowski, Franciszek Bochnak, Robert Hosa.
 1. 4 sierpnia w niedzielę wyrusza 42 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Każdego dnia relacje z trasy pielgrzymki w radiu VIA.
 2. W ubiegłym tygodniu zmarł w Mielcu jeden z Dobroczyńców naszego kościoła – śp. Jan Wozowicz pochodzący z Góry Ropczyckiej, ale mieszkający na stale w Mielcu. Wraz ze Swoimi Synami wykonał dla naszej świątyni figurę Serca NMP, Drogę Krzyżową (2004), figury świętych Wojciecha i Józefa, świętych Jana Chrzciciela i Floriana oraz świętych Aniołów Gabriela i Michała – ze wszystkimi napisami pod tymi figurami Świętych. Miał też swój niemały udział w aranżacji wnętrza naszej świątyni tuż przez jej pierwszym poświęceniem w dniu 01 sierpnia 2004 roku. Pogrzeb odbył się w Mielcu w parafii pw. Świętego Ducha w dniu 27 lipca (sobotę) o godz. 10.  Naszą parafię na tym nabożeństwie żałobnym reprezentowała delegacja.
28 lipca 2019|