XIX niedziela zwykła – 11.08.2019   

XIX niedziela zwykła – 11.VIII.2019                

  1. We wtorek 13 dzień miesiąca o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie.
  2. We środę wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, zakonnika i męczennika.
  1. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Na Mszy Św. o godz. 10.30 dożynki parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony ziemi. Po wszystkich Mszach Św. poświęcenie owoców, ziół i kwiatów.

Rok temu 15 sierpnia nasza parafianka Anna Magdoń, złożyła pierwsze Śluby Zakonne w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej – Służebniczki Dębickie, które przez 108 lat posługiwały w naszej miejscowości.

W ciągu 12 lat istnienia parafii wymodliliśmy 6 powołań do zgromadzeń żeńskich: s. Rozalia Monika Kozek, s. Alicja Drozd, s. Maria Mazek, s. Celina Natalia Bochnak, s. Hiacynta Kamila Bochnak w tym roku złożyła pierwsze śluby zakonne i s. Anna Magdoń. W wrześniu wieczyste śluby zakonne złoży s. Maria Mazek.

  1. Przyszła niedziela III miesiąca składka na prace w parafii. 
  1. Prasę katolicką można nabyć na stoliku pod chórem: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego i Nasz Dziennik.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Marian Walczyk, Stanisław Magdoń, Piotr Bazylski.
  1. 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia NMP odbędzie się IX Gminne Święto Chleba w Parku Buczyna w Górze Ropczyckiej pod patronatem Burmistrza Sędziszowa Młp. i Starosty Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego. Występy zespołów, atrakcje dla dzieci, dania regionalne, wieczorem zabawa taneczna. Zapraszają organizatorzy.
10 sierpnia 2019|