XIX niedziela zwykła – 13.10.2019

XIX niedziela zwykła – 13.X.2019

Drodzy siostry i bracia!!!

Wspominamy dziś naszego drogiego rodaka – św. Jana Pawła II, przeżywając

XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie chodźmy”.

W środę 16 października przypada 41-sza rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Na zakończenie nabożeństwa różańcowego ucałowanie relikwii Świętego Papieża, które w dniu 18 maja br.- w sobotę, – w 99 rocznicę urodzin Jana Pawła II, osobisty sekretarz papieża, a dziś metropolita lwowski obrządku łacińskiego ks. abp Mieczysław Mokrzycki, przywiózł i ofiarował do naszej parafii.

1. Dziś o godz. 18.00 ostatnie nabożeństwo FATIMSKIE z poświęcenie kapliczki św. siostry Faustyny. Bóg zapłać małżeństwu z parafii za ufundowanie kapliczki.
  1. We wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
  2. w środę –św. Jadwigi Śląskiej, zakonnicy,
  3. w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. O 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, różaniec i Msza Święta.
  4. W piątek święto św. Łukasza ewangelisty.
  1. W przyszłą niedzielę 20 października będziemy przeżywać 93 Światowy Dzień Misyjny i rozpocznie się Tydzień Misyjny.
  1. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu różaniec poprowadziły:
  • w poniedziałek – róża św. Józefa Sebastiana Pelczara – Marii Gałkowskiej,
  • we wtorek – róża św. Józefa – Lucyny Kałdan,
  • w środę – róża św. Wojciecha – Genowefy Bochenek,
  • w czwartek – kapłani,
  • w piątek – św. siostry Faustyny – Haliny Gwiżdż,
  • w sobotę – lektorzy i ministranci
  • w piątek o godz. 16.00 – uczniów kl. VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania,
  • również w piątek po nabożeństwie – z rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania,
  • w sobotę o godz. 16.00 – spotkanie lektorów i ministrantów,
  • w sobotę po nabożeństwie różańcowym – uczniów kl. VIII, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  1. Przyszła niedziela III miesiąca, składka na prace w parafii. Na dokończenie prac przy dzwonnicy w tym roku będzie potrzebne ok. 25 – 27 tysięcy złotych.
  2. Trzeba wykonać zadaszenie i mur odporowy od strony parkingu przy plebani i zapłacić rachunek za przebudowę linii gazowej.  Na koncie jest 15 462,-zł.
  3. Bóg zapłać, tym którzy minionym tygodniu pracowali przy kapliczce św. siostry Faustyny i dzwonnicy.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego i Nasz Dziennik można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie Kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Edward Toton, Roman Kosiak, Juliusz Pasternak.
  1. Przypominamy, że – Kancelaria parafialna czynna jest codziennie  po Mszy Św. – oprócz niedzieli, uroczystości, pierwszego czwartku, pierwszego piątku i pierwszej soboty. Sprawy małżeńskie po wcześniejszym umówieniu.
12 października 2019|