XXX niedziela zwykła – 27.10.2019 

XXX niedziela zwykła – 27.X.2019 

Bóg zapłać różom różańcowym, scholi parafialnej, dzieciom i młodzieży za prowadzenie w październiku nabożeństw różańcowych. 

Prosimy składać plansze uczestnictwa w różańcu w zakrystii. Losowanie nagród – w środę po nabożeństwie różańcowym. 

 1. Rozpoczyna się miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za zmarłych.
 2. W środę od 16.00 i w czwartek od 15.30 spowiedź święta przed uroczystością Wszystkich Świętych i Pierwszym piątkiem miesiąca. W pozostałe dni tygodnia pół godziny przed Mszą Świętą. W środę i czwartek będziemy spowiadali we trzech z o. Damianem – kapucynem i ks. Edwardem. 
 1. W piątek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej świątyni Msze Św. o godz. 8.00 i 10.30. 

Porządek nabożeństwa w Zagorzycach Górnych  – o godz. 11.45  Msza Św. w kościele, nieszpory i procesja na cmentarz. Ks. Edward będzie w Zagorzycach Górnych, odprawi  Mszę Św. za naszych zmarłych parafian spoczywających na cmentarzu w Zagorzycach Górnych i na wszystkich innych cmentarzach i weźmie udział w procesji żałobnej. 

Porządek nabożeństw w Górze Ropczyckiej – o godz. 13.30 NIESZPORY ŻAŁOBNE w kaplicy cmentarnej z kazaniem, procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych a po zakończeniu procesji około 15.00 Msza Św. w kaplicy. Będę obecny na cmentarzu w Górze Ropczyckiej i odprawię Mszę Św. za naszych parafian spoczywających na tamtym cmentarzu i na innych cmentarzach.

Jest to Pierwszy piątek miesiąca – litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy podczas Komunii Świętej. 

Jak co roku na cmentarzu w Górze Ropczyckiej w dniu 1 listopada będzie organizowana – kwesta do puszek. Ofiary będą  przeznaczone na wyremontowanie niektórych chodników z kostki i ułożenie nowych. Będą w niej uczestniczyć również przedstawiciele naszej Rady Parafialnej. Zachęcamy z Ks. Proboszczem Dariuszem do złożenia ofiary na ten cel.  Zostały wywiezione śmieci z cmentarza – 9 ton, koszt 2700,-zł. Bardzo prosimy, aby pozostałości po kwiatach, zniczach zabierać do przydomowych koszy. 

 1. W sobotę 2 listopada Dzień Zaduszny – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W naszej świątyni Msze Św. o godz. 7.00 i 17.00. Po obydwóch Mszach Św. – różaniec połączony z wypominkami. Przez cały miesiąc listopad różaniec za zmarłych połączony z wypominkami po wieczornej Mszy Św. – w czwartek, piątek i sobotę – w niedzielę po sumie. Z racji Pierwszej soboty miesiąca – litanię do Najświętszej Maryi Panny odmówimy podczas Komunii Świętej.
 1. Osoby starsze i chore odwiedzi ks. Edward w domach – w sobotę od godz. 9.00. 
 1. Przyszła niedziela, pierwsza miesiąca, – adoracja Najświętszego Sakramentu. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. 
 1. Spotkanie duszpasterskie:
 • w sobotę o godz. 16.00 – spotkanie lektorów i ministrantów.
 1. Pragniemy podziękować parafianom, którzy przez cztery dni pracowali przy zadaszeniu dzwonnicy i parafianom, którzy wykonali instalacje odgromową dzwonnicy. Prace te zostały wykonane jak mówili pracujący na chwałę Bożą i dla pożytku wszystkich nas – Bóg zapłać.
 2. Bóg zapłać Adamowi Nowakowi, który przez trzy popołudnia upiększał teren koło kapliczki Św. Siostry Faustyny – wysadzając wrzosy, wrzośce, tulipany, hiacynty i narcyze.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego i Nasz Dziennik można nabyć na stoliku pod chórem. 
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła –  prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Krzysztof Totoń, Teresa Mik, Dariusz Dziedzic.
26 października 2019|