I niedziela Adwentu – 1.12.2019 

 I niedziela Adwentu – 1.XII.2019 

 1. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny i ADWENT, który jest pobożnym i radosnym czasem przygotowania do świat Bożego Narodzenia. Zachęcamy do modlitwy, korzystania z Sakramentu Pokuty i Komunii Św., udziału w Mszach Św. roratnich, które mają na celu uwielbienie Matki Najświętszej rodzicielki Syna Bożego, wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych. Na tygodniu przed każdą Mszą Św., oprócz czwartku kiedy jest adoracja, będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Msze św. roratnie przez cały tydzień od poniedziałku do soboty.
 2. W środę wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy,
 3. W piątek św. Mikołaja, biskupa.
 4. Pierwszy czwartek miesiąca, – wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. O godz. 17.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. 
 1. Pierwszy piątek miesiąca, Msza Św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16.00. W pozostałe dni tygodnia jak zawsze spowiedź pół godziny przed Mszą Św.
 2. Spowiedź przed świętami będzie w naszej świątyni – w dniu 19 grudnia w czwartek.
 3. Pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy do odprawienia – 5 pierwszych sobót miesiąca.

Obchodzenie 5-ciu pierwszych sobót miesiąca – mają charakter przeproszenia i dziękczynienia – związanie są z objawieniami w Fatimie.

O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, część różańca świętego, litania do Matki Bożej, 15 minutowa adoracja prywatna i Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Zapraszamy parafian na to wyjątkowe nabożeństwo. Prosimy, aby różaniec poprowadziły róże: św. Józefa Pelczara – Marii Gałkowskiej, Miłosierdzia Bożego – Urszuli Magdoń, św. Jana Chrzciciela – Marii Zawiślak. 

 1. W II niedzielę Adwentu uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po sumie od godz. 11.30 od 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja jest związana z objawieniami Matki Bożej 8.XII.1947 r. w Montichiari włoskiej pielęgniarce Pierinie Gilli. Maryja powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla Świata. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne  jak mur poruszone będą łaską Bożą i znowu staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich”. Na zakończenie Mszy Św. poświęcenie i rozdanie uczniom kl. II medalików jako przygotowanie do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej.  Natomiast zmiana tajemnic dla róż ze Szkoły Podstawowej będzie w III niedzielę – 15 grudnia.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywa: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po wszystkich Mszach Św. zbiórka do puszek na ten cel, prosimy w miarę swoich możliwości o wsparcie tego szczytnego celu. 
 1. W środę będzie Msza Św. o godz. 17.00, a po Eucharystii przybędzie do nas św. Mikołaj, tak przez wszystkich oczekiwany. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Paczki można przywozić przed lub po Mszach Św. W środę od godz. 15.30. Proszę, aby schola zagrała  podczas odwiedzin św. Mikołaja. 
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w sobotę – o godz. 16.00 – spotkanie lektorów i ministrantów
 • w sobotę po Mszy Świętej – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. 
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, proszę aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Henryk Frydło, Edward Siwiec, Stanisława Siwiec. 
 1. Od dziś rusza akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Caritasu, w zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny, małe i duże.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego i Nasz Dziennik można nabyć na stoliku pod chórem.
30 listopada 2019|