IV niedziela Adwentu –  22.12.2019

IV niedziela Adwentu –  22.XII.2019

 1. We wtorek WIGILIA Bożego Narodzenia, dzień kiedy wieczorem w gronie rodzinnym składając sobie życzenia zasiądziemy do wspólnego stołu. Prosimy, aby podczas wieczerzy wigilijnej odczytać fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa w Betlejem i podtrzymać tradycję śpiewania kolęd. Wigilia jest  tradycyjnie  dniem postnym i bezalkoholowym.
 1. W środę uroczystość Bożego Narodzenia trzy Msze Św., pasterka o północy, o godz. 8.00 i 10.30.
 2. W czwartek drugi dzień świąt – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Św. o godz. 8.00 i 10.30. Na obydwóch Mszach Św. poświęcenie owsa. W pierwszy dzień i drugi dzień świąt nie będzie Mszy Św. popołudniu.
 3. Składka z pasterki przeznaczona jest na fundusz obrony życia. Fundusz ten finansuje między innymi Dom Samotnej Matki. Składka z drugiego dnia świąt przeznaczona jest na działalność Instytutu św. Jana Pawła II w Rzeszowie i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 1. W piątek i sobotę Msze Św. rano o godz. 7.00 ze względu na wizytę duszpasterską.
 2. W piątek święto św. Jana, Apostoła i ewangelisty, poświęcenie wina.
 3. W sobotę święto św. Młodzianków, męczenników.
 1. W przyszłą niedzielę 29 grudnia święto świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.
 1. W piątek po świętach Ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba, będzie przeżywał imieniny. 
 1. Prasa katolicka: Niedziela z płytą – kolędy Golec Orkiestra i kalendarzem wielostronicowym z Prymasem Tysiąclecia – cena 10,-zł., Źródło z kalendarzem jednostronicowym – 5,-zł., Gościa Niedzielnego, poszerzony numer – 10,-zł. Nasz Dziennik numer sobotnio – niedzielny i dwumiesięcznik Misyjne Drogi numer styczniowo – lutowy można nabyć na stoliku pod chórem. 
 1. Pragnę podziękować Paniom z Caritasu za przygotowanie i rozdanie 40-stu paczek świątecznych. Dzieciom i młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za zebranie i przekazanie do Hospicjum Dziecięcego w Rzeszowie słodyczy i zabawek.
 2. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Urszula Siwiec, Wojciech Daniel,  Jan Toton.
21 grudnia 2019|