II niedziela po Narodzeniu Pańskim – 5.01.2020 

II niedziela po Narodzeniu Pańskim – 5.I.2020 

 1. Jutro 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte tak jak w niedzielę – o 8.00, 10.30 i 16.00. Na zakończenie wszystkich Eucharystii poświęcenie kadzidła i kredy. W tym dniu przypada rocznica sakry biskupiej Ks. Biskupa Kazimierza Górnego i Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Składka przeznaczona będzie na Misje Święte.
 2. Orszak Trzech Króli w Sędziszowie Młp. – Rozpoczęcie Mszą Św. w Farze o godz. 10.30 – następnie przemarsz do kościoła Bożego Miłosierdzia przy ul. Potockich 17. Wyjdźmy na ulice, weźmy udział w tym kolorowym pochodzie, zamanifestujemy naszą wiarę. Siedząc w domu nie dajemy świadectwa wierze; to raczej mówiłoby o opieszałości i jakiejś bezradności. Wstańmy z kanapy!
 3. Orszaki w innych miejscowościach w Polsce można podglądnąć na stronie: http://orszak.org/orszak/miejscowosci

W pobliżu naszej parafii orszaki jeszcze:

 1. Msze Święte od wtorku do soboty o godz. 7.00. W czwartek z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego – święta Matki Bożej Gromnicznej- ofiarowania. Jest to druga niedziela miesiąca – po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla róż ze szkoły podstawowej. Składka będzie przeznaczona na ogrzewanie świątyni. W przyszłą niedzielę w szkole podstawowej JASEŁKA o godz. 14.00 przygotowane przez uczniów i nauczycieli. Serdecznie zapraszamy.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w sobotę o godz. 16.00 – lektorów i ministrantów,
 • również w sobotę o 16.00 – próba scholi parafialnej.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego i Nasz Dziennik można nabyć po chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Stanisława Czaja, Zofia Toton, Zbigniew Mucha.
 1. Inne ogłoszenia w tym – rejony i terminy kolędy – zostały przedstawione w tablicy ogłoszeń obok kościoła.
5 stycznia 2020|