VII niedziela zwykła – 23.02.2020

VII niedziela zwykła – 23.II.2020

1. Od dziś do soboty będziemy przeżywać 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu – SZCZĘŚLIWE DZIECI W TRZEŹWYCH RODZINACH
  2. W nadchodzącym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 17.00. Rozpoczniemy 40-sto dniowy czas Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego do świat Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych i podejmowania postanowień wielkopostnych.
  3. W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy i ilościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i trzy posiłki dziennie, dwa lekkie i jeden do syta. Postu nie łamie przyjmowanie leków i picie wody.
  4. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  5. Dziś czyli w niedzielę, w Środę Popielcową i w piątek dzieci oraz młodzież mogą odebrać w zakrystii plansze uczestnictwa w drodze krzyżowej.
  1. W czwartek od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
  1. W każdy piątek Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i Msza Św.
  2. W pierwszy piątek Wielkiego Postu tj. 28 lutego jest dniem modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich.
  1. Przyszła niedziela Pierwsza Wielkiego Postu i Pierwsza niedziela miesiąca, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, składka na Mszach Św. do południa na Seminarium Duchowne. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nabożeństwie Msza Św. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Bożego Grobu.
  • w sobotę o godz. 16.00 – próba scholi parafialnej
  1. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego i Nasz Dziennik można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli: Irena Mazek, Mieczysław Kozek, Krystyna Frydło.
23 lutego 2020|