III niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020 

III niedziela Wielkiego Postu – 15.III.2020 

  1. Szanowni Parafianie – Analizując aktualne decyzje osób kierującym Kościołem Polskim i Diecezjalnym oraz ważąc grożące niebezpieczeństwa wynikające z pandemii koronawirusa, a jakże potrzebne na tą chwilę świadectwo bezgranicznego zaufania Bogu – podjęliśmy decyzję, aby wszelkie nabożeństwa pozostały w dotychczasowym porządku. TZN. nie zmieniamy godzin rozpoczęcia sprawowania wszelkich nabożeństw niedzielnych i tygodniowych. Zwracamy uwagę natomiast na udzieloną dyspensę przez ks. Bp. Ordynariusza Jana Wątrobę, której treść w całości możemy przeczytać tutaj: Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. ale także w Aktualnościach – zakładka – komunikaty na temat koronawirusa
  2. W czwartek uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. oraz litania od św. Józefa.
  3. W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Eucharystia. Jest to trzeci piątek miesiąca litania do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do przyjścia do kościoła na to nabożeństwo – modlitwy za wstawiennictwem tak poważanego Świętego, którego cząstka – relikwie są w naszym kościele.
  4. Przyszła niedziela IV Wielkiego Postu, na gorzkich żalach składka na kwiaty do Bożego Grobu.
  5. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego i Nasz Dziennik, można nabyć na stoliku po chórem.
  6. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Alfreda Kozek, Krzysztof Kłósek, Stanisław Drozd.
  7. Zostają odwołane spotkania młodzieżowych grup duszpasterskich. Nie będzie rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej.
  8. 27 marca w piątek przed piątą niedzielą Wielkiego Postu planowane jest rozpoczęcie Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych. Ćwiczenia duchowe poprowadzi o. mgr Ryszard Górowski, marianin, były misjonarz w Rwandzie i Kamerunie. Czy się odbędą, nie wiadomo. Informacje zostaną podane w przyszła niedzielę.
  1. Dziękujemy parafianom Stanisławowi i Mariuszowi Śliwa oraz tym, którzy pomagali za zainstalowanie sygnaturki – dzwonka od sióstr na nowej dzwonnicy. Jest on umieszczony powyżej największego środkowego dzwonu. Z kaplicy sióstr w świątyni będzie umieszczony obraz Niepokalanego Serca NMP i figury Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Józefa. Wcześniej trzeba je poddać renowacji. 
  1. Edward w środę będzie przeżywał dzień imienin. Z tej okazji życzymy, by Boża łaska towarzyszyła mu w codziennym życiu, Matka Najświętsza w tajemnicy Niepokalanego Serca otaczała Go płaszczem macierzyńskiej miłości, życzymy nadto zdrowia i życzliwości od ludzi.

 

Z historii

20 marca 1673 r. zmarł w Warszawie o. Augustyn Kordecki (ur. 1603). Ojciec Augustyn podczas oblężenia Jasnej Góry przez Szwedów w 1655 roku był przeorem jasnogórskiego klasztoru. Jego odwaga świadczy o tym jak ważne dla Niego były Cnoty Boskie: Wiara, Nadzieja, a przede wszystkim Miłość do Boga i Rodaków.  

19 marca 1887 r. zmarł w Genewie Józef Ignacy Kraszewski (ur. 1812), autor wieli powieści, przedstawiający Polskę od zarania do czasów współczesnych. Jego książki zastępowały nauczanie historii, wyrugowane ze szkół przez zaborców.

 

14 marca 2020|