IV niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020 

IV niedziela Wielkiego Postu – 22.III.2020 

     W niedzielę w naszej świątyni Msze Święte,  jak zawsze o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Gorzkie Żale o godz. 15.00.

Zachęcam moich parafian, którzy korzystają z dyspensy Ks. Bp Ordynariusza, ze względu na stan pandemii, by uczestniczyli w Mszach Świętych, nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żalach i rekolekcjach transmitowanych przez środki społecznego przekazu.

Zostają odwołane Parafialne Rekolekcje Wielkopostne i spowiedź parafialna.

W naszej świątyni parafialnej ze spowiedzi można skorzystać zawsze pół godziny przed każdą Mszą Św.

Osoby starsze i chore, które chcą przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii Świętej w domu w I piątek miesiąca kwietnia, prosimy zapisywać w zakrystii lub telefonicznie.

     Treść przykazań kościelnych:

2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.

3. Przynajmniej raz w roku w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą.

Okres, w którym jest możliwe wypełnienie 2 i 3 przykazania trwa od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej tj. pierwszej niedzieli po Zesłaniu Ducha Świętego, które w tym roku przypada na dzień 31 maja.

Szczegółowe informacje na temat sposobu obchodów Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania zostaną przekazane w późniejszym terminie.

Bardzo proszę o modlitwę indywidualną, wspólnotową i rodzinną. Jest ona potrzebna w tym szczególnym czasie wszystkim Polakom, Europie i światu.

Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. 

Wszyscy, którzy zgłaszają się do szpitali lub w innych sposób korzystają z pomocy medycznej nie powinni zatajać swojego pobytu za granicą lub w kwarantannie. Zatajenie tych informacji stanowi wielkie zagrożenie dla funkcjonowania placówek medycznych. Jeśli ten proceder nie zostanie zaniechany to wkrótce zabraknie personelu zdolnego do świadczenia pracy, bo wszyscy znajdą się w przymusowej kwarantannie. Wszystkich korzystających z pomocy lekarza, pielęgniarki lub ratowników medycznych prosimy: mówcie od razu prawdę o swojej sytuacji.

Proszę także, aby stosować się do ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ZDROWIA w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii i wszystkich innych zarządzeń władzy w celu opanowania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

  1.  W poniedziałek, wtorek i środę po Mszy Świętej porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa błagalna. W piątek i sobotę pół godziny przed nabożeństwami wieczornymi.
  1. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 28 rocznica utworzenia naszej diecezji rzeszowskiej.
  1. W czwartek od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
  1. W piątek – od godz. 16.30 adoracja, a o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Eucharystia.
  1. Prasę katolicką można nabyć na stoliku pod chórem: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Nasz Dziennik.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Jan Motyka, Maria Ochał, Grażyna Pieprzak. 
  1. W zakrystii są do nabycia baranki, paschałki i dekoracje świąteczne przywiezione przez Siostry Służebniczki Dębickie. Kupując te ręcznie robione rzeczy wspieramy świetlicę dla dzieci w Dębicy prowadzoną przez Siostry i organizację wakacji dla dzieci i młodzieży.
21 marca 2020|