V niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020

V niedziela Wielkiego Postu – 29.III.2020 

 1. W związku z decyzją rządu RP o ograniczeniu zgromadzeń, również liturgicznych do 5 osób, z przykrością informujemy, że od 26 marca do odwołania, na Mszach Świętych w naszym kościele parafialnym mogą uczestniczyć tylko osoby, które mają zamówioną lub wyznaczoną Mszę Świętą,  w liczbie nie przekraczającej 5 osób.      Pierwsza intencja mszalna  na liście ogłoszeń – 1 osoba. Druga intencja mszalna na liście ogłoszeń – 1 osoba.               W nabożeństwach przed Mszą Świętą mogą uczestniczyć osoby biorące udział   w Eucharystii. Spowiedź święta, pół godziny przed Mszą Świętą z zastrzeżeniem, że w kościele nie może być więcej niż 5 osób. 
 1. W naszym kościele parafialnym, kapłani będą odprawiali wszystkie Msze Św. nabożeństwa i adoracje Najświętszego Sakramentu jak do tej pory. W świątyni został zainstalowany internet i kamera. Na stronie internetowej należy kliknąć ikonę naszego kościoła z nazwą naszej parafii ( na stronie głównej u góry po lewej stronie). Gdy strona się otworzy to pod zdjęciami Parafii pojawia się cztery nazwy zakładek: (Aktualności, Ogłoszenia, Intencje  oraz Kamera – Msza Św.) Prosimy kliknąć na właśnie zakładkę ostatnią – Kamera -Msza Św pojawi tam się kierujący do strony naszej Parafii na YouTube link: https://www.youtube.com/channel/UCCadZ0Xj1asUXvfvVZGiLeQ       przez, który są transmitowane wszystkie nabożeństwa i spotkania w naszym kościele. Kamera będzie włączana tuż przed rozpoczęciem nabożeństw.   Można również w wyszukiwarce YouTube wpisać słowa: „Parafia Zagorzyce Dolne Msza św.”    Pierwsza znaleziona możliwość to właśnie strona kamery z naszego kościoła – ale aktywna jest też tylko w czasie nabożeństw lub innych spotkań.
 2. Dyżury w konfesjonale: poniedziałek, wtorek, środa pół godziny przed Mszą Św. W świątyni nie może być więcej niż 5 osób.
 3. W pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę od 15.30 – w świątyni nie może być więcej niż 5 osób jednocześnie.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy błagalne.
 5. W czwartek, piątek i sobotę adoracja w czasie dyżuru w konfesjonale zakończona modlitwami błagalnymi. 
 1. Zostają odwołane dla wiernych nabożeństwa drogi krzyżowej i gorzkich żali. Będą one odprawiane, mogą w nich uczestniczyć osoby, które mają zamówioną intencję Mszy Św. po jednej osobie na jedną intencję mszalną. 

Ważne:

Biskup Rzeszowski udziela dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i inne święta nakazane wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie Diecezji Rzeszowskiej. Dyspensa jest ważna od dnia 28 marca 2020 r. aż do odwołania. 

 1. Zachęcamy do wspólnej modlitwy do udziału w Mszach Św. i nabożeństwach transmitowanych przez telewizję i radio. Zachęcamy do Komunii Świętej Duchowej. Niech nas łączy wspólna modlitwa. 
 1. Przyszła niedziela PALMOWA pierwsza miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu. Bardzo prosimy w miesiącu kwietniu odmawiać tajemnicę różańcową w marca.
 2. Zmarła nasza Parafianka – Stanisława Bochnak – Zagorzyce 102. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 30-03-2020, o godz. 12.00 w kaplicy cmentarnej w Górze Ropczyckiej. Rodzina prosi o wsparcie modlitewne za duszą Śp. Stanisławy.

Wszyscy są proszeni, aby dostosować się do zarządzeń władz państwowych i kościelnych. Pozostańcie w domach, to jest potrzeba chwili i obecnej sytuacji, ale w tym czasie jednoczmy się  we wspólnej modlitwie – przez środki społecznego przekazu.

Stosowne linki do transmisji nabożeństw z wielu kościołów w naszej ojczyźnie, a głównie do kościołów z Podkarpacia w szczególności do kościołów z naszego dekanatu  –  możemy znaleźć również na tej naszej stronie w aktualnościach:

https://parafia-zagorzycedolne.pl/2020/03/transmisje-mszy-swietych-w-internecie-podkarpacie/

https://parafia-zagorzycedolne.pl/2020/03/msze-sw-na-zywo-po-polsku/

Po otwarciu chcąc oglądać nabożeństwa w rożnych kościołach  kliknij na słowa w ramce: Msze Święte na żywo po polsku lub Msza online. A kiedy chcesz tylko wysłuchać to kliknij w drugiej ramce: Msze radiowe – tylko dźwięk lub Msza online.

Można również samemu znaleźć w dowolnej wyszukiwarce – poza naszą stroną:

https://www.msze.info/informator/msze-online

http://mszaonline.pl/transmisja-mszy-swietych

https://polskatimes.pl/msza-swieta-online-zobacz-gdzie-prowadzone-sa-transmisje-nabozenstw-w-niedziele-29-marca-2020/ar/c1-14857967

Zachęcamy również do dbania o wzrost duchowy i poznawczo-intelektualny przez czytanie, słuchanie lub oglądanie stron katolickich. Również na naszej stronie umieszczono stosowne linki do ciekawych stron:

 • do odsłuchania nauk rekolekcyjnych znanych i lubianych rekolekcjonistów:

https://parafia-zagorzycedolne.pl/2020/03/rekolekcje-wielkopostne/

 • gdzie znajdziesz linki  do artykułów, tematów i przekazów internetowych stron, które nas samych zastanowiły, a nawet poruszyły:

https://parafia-zagorzycedolne.pl/2020/03/warto-poczytac-zobaczyc-posluchac/ 

A tu poczytasz o KORONAWIRUSIE:

https://parafia-zagorzycedolne.pl/2020/03/koronawirus-komunikaty/

 

26 marca 2020|