ZMIANA CZASU na letni

Zmiana czasu 2020

W Polsce zmiana czasu następuje dwa razy w roku. W ostatnią niedzielę marca przechodzimy z czasu zimowego na letni i wówczas przestawiamy wskazówki zegarów z 2:00 na 3:00. Natomiast w ostatnią niedzielę października następuje zmiana czasu z letniego na zimowy (cofamy zegarki z 3:00 na 2:00). Czas zimowy obowiązuje w Polsce przez 5 miesięcy, natomiast czas letni 7 miesięcy.

  • czas zimowy – to inaczej czas środkowoeuropejski (obowiązuje od końca października do końca marca)
  • czas letni – to czas środkowoeuropejski letni (obowiązuje od końca marca do końca października)
  • Czas zimowy (podstawowy) w Polsce to UTC+1, czyli CET
  • Czas letni w Polsce to UTC+2, czyli CEST

Najbliższa zmiana czasu czeka nas –  29 marca 2020 roku  W ostatnią niedzielę marca przestawimy wskazówki zegarów o godzinę do przodu (w nocy z 2:00 na 3:00). Będziemy spali o godzinę krócej, ale dzięki temu słońce będzie zachodziło godzinę później, dzięki czemu dłużej będzie jasno.

W związku z tym godziny rozpoczęcia nabożeństw o tej niedzieli będą już następować wg zmienionego czasu.

26 marca 2020|