II Niedziela Wielkanocna – 19.04.2020 r

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 19.IV.2020 r 

Przed każdą Mszą Świętą – koronka do Miłosierdzia Bożego. 

Wszystkich chętnych przystąpić do Sakramentu Eucharystii w Święto Miłosierdzia informujemy, że po każdej Mszy świętej, a zwłaszcza tych porannych będziemy udzielać Komunii ŚW. Po Mszy o godz 8.00 – Komunia będzie udzielana od ok. godz 9.00 do godz. 10.25. a po sumie od ok. 11.30 przez godzinę. Prosimy jednak o dostosowanie się do wymogów przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa  i wchodzenie do świątyni po 5 osób. Po Mszy Świętej o 16-stej Komunii będziemy udzielać tak długo jak będą zaraz po skończonym nabożeństwie chętni.

  1. W czwartek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, PATRONA POLSKI, od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. Jest to dzień imienin ks. Proboszcza – polecajmy Jego osobę Bożej opiece za pośrednictwem Matki Bożej – zwłaszcza w Jej Niepokalanym Sercu czy Nieustającej Pomocy oraz pod wstawiennictwo znamienitego Patrona oraz Innych Świętych – dziękując również Bogu za posługę ks. Proboszcza w naszej Parafii.
  2. W sobotę święto św. Marka Ewangelisty.
  3. W przyszłą NIEDZIELĘ również będzie udzielana Komunia święta na podobnych zasadach jak dzisiejszej niedzieli, z tym jednak warunkiem, że do świątyni może wejść jednocześnie 27 osób. Przystępować będziemy na zwykłych zasadach czyli procesyjnie, ale prosimy o zachowanie odpowiedniej odległości od osoby poprzedzającej – powyżej 1,5 m.
  4. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem. 
  5. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Urszula Alberska, Zofia Miś, Kazimierz Baj. 

Informacje w sprawach prowadzenia duszpasterstwa w okresie epidemii.

Od poniedziałku 20-04-2020 w nabożeństwach odprawianych w naszym kościele może uczestniczyć – 27 wiernych, ponieważ powierzchnia sakralna naszej świątyni wynosi 405 m2 , a ustalenia naszego rządu mówią, że liczba uczestniczących zależy od powierzchni budynków sakralnych i wynosi 1 osoba na 15 m2

Z Zarządzenia Biskupa Rzeszowskiego

Uroczystości Pierwszych Komunii Świętych oraz liturgie z udzielaniem sakramentu bierzmowania młodzieży, będą mogły być sprawowane dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół. Wówczas też zostanie ogłoszony szczegółowy harmonogram tych celebracji. 

Konto dla tych, którzy pragną złożyć ofiarę na utrzymanie parafii:

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca NMP

39-126 Zagorzyce, Zagorzyce Dolne 45

58  8642  1139  2013  3907  6887  0001

z dopiskiem: darowizna na cele kultu religijnego

17 kwietnia 2020|