Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 5.04.2020 r.

Niedziela palmowa Męki Pańskiej – 5.IV.2020 r.

 Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus…

Wszystkie Msze Św., nabożeństwa i adoracje są transmitowane przez internet. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, szczególnie w tym ważnym dla nas czasie Wielkiego Tygodnia i świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W kościele na Mszy Św. i nabożeństwach może być tylko 5 osób. Ci, którzy mają zamówioną lub wyznaczoną Mszę Św. Jedna lub dwie osoby na jedną  intencję.

Spowiedź:

Ze spowiedzi św. można skorzystać w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed Mszą Św. i pół godziny po Mszy Św. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę na życzenie. 

Udział w liturgii Wielkiego Tygodnia:

Na Liturgię Wielkiego Tygodnia –  ks. proboszcz zaprosi 5 osób, którzy posługują w świątyni.  

 1. Dziś wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na wszystkich Mszach Św. będzie czytany opis „Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Nie będzie poświęcenia palm, w świątyni będzie umieszczona przed ołtarzem tradycyjna palma.
 1. W naszej świątyni jak każdego roku, będzie przygotowana ciemnica, Grób Pański i odświętny wystrój świątyni. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu złożone w I, II, III niedzielę Wielkiego Postu na Gorzkich Żalach. Bóg zapłać Paniom z Caritasu parafialnego za przygotowanie paczek żywnościowych i przekazanie ich potrzebującym w naszej parafii
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Marek Ochał 550, Jan Piczak, Wiesław Ignas. 
 1. Wielki Czwartekpamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. W tym dniu w szczególny sposób otaczamy modlitwą kapłanów żyjących, którzy pracowali w naszej parafii, a także zmarłych. Jest to Dzień Kapłański.

O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej,  następnie adoracja Pana Jezusa w ciemnicy według następującego porządku:

 • od godz. 19.00 dla kobiet,
 • od godz. 20.00 dla mężczyzn,
 • od godz. 21.00 dla młodzież.

Podczas adoracji w świątyni będą tylko osoby prowadzące adorację.

5. Wielki Piątek – pamiątka męki, śmierci i pogrzebu Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia, aż do śmierci, a post ścisły czyli trzy posiłki dziennie – dwa lekkie i jeden do syta dla tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. Nie ma dyspensy od postu w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Na początku Wielkiego Tygodnia proszę o przystrojenie wszystkich kapliczek i krzyży przydrożnych.

 6. Porządek adoracji w Wielki Piątek:

Bardzo proszę, aby RÓŻE RÓŻAŃCOWE dorosłych poprowadziły adoracje

w Wielki Piątek. Proszę, aby zelatorzy wyznaczyli po 5 osób na adorację (więcej nie może być jednorazowo w świątyni), według następującego porządku:

od 8.00 do 9.00 – Miłosierdzia Bożego – Urszuli Magdoń,

od 9.00 do 10.00 – św. Józefa Sebastiana Pelczara – Marii Gałkowskiej,

od 10.00 d0 11.00 – św. Jana Chrzciciela – Marii Zawiślak,

od 11.00 do 12.00 – św. Floriana – Tadeusza Ochała,

od 12.00 do 13.00 – św. Jana XXIII – Czesława Maciołka,

od 13.00 do 14.00 – św. Wojciecha – Genowefy Bochenek,

od 14.00 do 15.00 – św. siostry Faustyny – Haliny Gwiżdż,

od 15.00 do 16.00 – św. Józefa – Lucyny Kałdan,

              od 16.00 do 17.00 – bł. Kingi – Elżbiety Róg.

 Godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku – Droga Krzyżowa, Liturgia Słowa,

Adoracja krzyża, Komunia Święta, przeniesienie Pana Jezusa do grobu.

Po nabożeństwie śpiew III części gorzkich żali i dalszy ciąg adoracji:

 • od godz. 20.00 dla kobiety.
 • od godz. 21.00 dla mężczyzn.
 • od godz. 22.00 dla młodzieży.

Podczas adoracji w świątyni będą tylko osoby prowadzące adorację.

 

 1. Wielka SobotaPan Jezus w grobie. Kościół zachęca do postu i wstrzemięźliwości także w tym dniu do Mszy Świętej Wigilii Paschalnej. Proszę, by w czasie tych TRZECH ŚWIĘTYCH DNI panował wszędzie nastrój powagi, zadumy i modlitwy. Nie będzie w świątyni poświęcenia pokarmów, nie będzie straży przy GROBIE – zachęcam, aby przygotować koszyczek wielkanocny, a przed śniadaniem w niedzielę odmówić modlitwę:   BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO :  blogoslawienstwo_stolu_wielkanocnego 

8.Porządek adoracji w Wielką Sobotę:

Od godz. 8.00  adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie można nawiedzić kościół na krótką modlitwę, adorację krzyża świętego przez skłon.

W świątyni nie może być jednorazowo więcej niż 5 osób. Wejście przez główne drzwi:

Numery od 1 do 100 od godz. 8.00 do 10.00,

Numery od 101 do 173a do gimnazjum od godz. 10.00 do 12.00,

Numery od 391 do 500b od godz. 12.00 do 14.30,

Numery od 501 do 600 od godz. 14.30 do 17.00,

Numery powyżej  600 od godz. 17.00. 

Godz. 18.00 Liturgia Wielkiej Soboty

       Liturgia będzie się odbywać w świątyni, nie będzie poświęcenia ognia.

       – od godz. 20 do 22 adoracja w ciszy. 

 9. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.

Msza św. o godz. 6.00.

Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Przed Eucharystią będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Suma o godz. 10.30.

W drugi dzień świąt Msze św. o godz. 8.00 i 10.30.

Nie będzie Mszy Św. popołudniu w pierwszy i drugi dzień świąt.

W ogłoszeniach zostały ujęte wszystkie zarządzenia Ks. Bpa Ordynariusza, Komisji Episkopatu oraz wielu urzędów i stowarzyszeń odnośnie przeżywania i obchodów tegorocznego Wielkiego Tygodnia i świąt Zmartwychwstania Pańskiego w tym trudnym czasie pandemii. Wszystkich odwiedzających tę stronę naszej Parafii prosimy o zapoznanie się z tymi komunikatami  zamieszczonymi tutaj:

https://parafia-zagorzycedolne.pl/2020/03/koronawirus-komunikaty/

 

2 kwietnia 2020|