V Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020

V Niedziela Wielkanocna – 10.V.2020

1. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Pierwsze w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o godz. 20.00.
  2. W czwartek święto św. Macieja Apostoła, od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
  3. W sobotę święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
  1. Trzeci piątek miesiąca – litania do św. Jana Pawła II.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło i Gościa Niedzielnego, można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Eugeniusz Charchut, Zofia Chełpa, Józef Pupa.
  1. Przyszła niedziela III miesiąca, składka na prace parafialne.

PRACE W PARAFII

1. W dalszym ciągu prowadzony jest przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej remont dawnego domu Sióstr. Zostało wykonane odwodnienie, ocieplenie budynku, wymieniono okna i dach. Wewnątrz przebudowano, obniżono stropy, wykonano nową instalację elektryczną, wodną i centralne ogrzewanie. We wnętrzu prowadzone są prace przy położeniu płytek. Na zewnątrz pozostała do wykończenia ściana od strony kościoła. Po zakończeniu remontu budynek będzie funkcjonował jako Dzienny Dom Pobytu dla Seniorów i będzie prowadzony przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
  1. Zostały zakupione materiały do wykonania kostki wokół dzwonnicy i wyłożenie fundamentów cegłą klinkierową. W najbliższym czasie zostanie wykonany mur odporowy z przodu i boku dzwonnicy.
  1. Zakupiono 1 tonę kamienia ozdobnego i uzupełniono kamień w rabatkach z krzewami wokół kościoła. Zostały przycięte świerki koło plebanii i krzewy na placu kościelnym.
9 maja 2020|