VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020

VI Niedziela Wielkanocna – 17.V.2020 

Według nowych rozporządzeń rządu w sprawie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa, wynika, że od dziś 17 maja w naszej świątyni we Mszy Św. i nabożeństwach może uczestniczyć 50 osób.- tj. 1 osoba na 10 m2 powierzchni świątyni.

Uczestnicząc w nabożeństwach jesteśmy zobowiązani zasłaniać usta i nos maseczkami bądź np. chustką i zachować stosowny odstęp między sobą. 

  1. Rok temu 18 maja w 99 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II otrzymaliśmy od abp Mieczysława Mokrzyckiego, byłego osobistego sekretarza papieża RELIKWIE św. Jana Pawła II. Jutro przypada 100-na rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Litania do Matki Najświętszej odmówimy jako dziękczynienie po Komunii Św.

W poniedziałek w katedrze rzeszowskiej o godz. 18.00 Msza Św. –  z okazji 100-nej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, 20-stej rocznicy sakry biskupiej Ks. Bpa Ordynariusza Jana Wątroby i 60-tej rocznicy święceń kapłańskich Ks. bp Kazimierza Górnego.

  1. W czwartek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Eucharystia.
  2. W piątek wspomnienie św. Rity z Casci.
  1. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Składka będzie przeznaczona na radio VIA. 
  1. W poniedziałek, wtorek i środę przed uroczystością Wniebowstąpienia przypadają tzw. Dni Krzyżowe, dni modlitw o urodzaje. Podczas procesji śpiewa się litanie do Wszystkich Świętych. Ze względu na pandemię nie będzie procesji.
  2. W poniedziałek litania do Wszystkich Świętych na rozpoczęcie Mszy Świętej. We wtorek i środę litania po Eucharystii, a litania do Matki Bożej odmówimy na dziękczynienie po Komunii Świętej.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Marek Węgrzyn, Helena Drozd, Alojzy Ochab. 
  1. Prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Promyczek Dobra dla dzieci, można nabyć na stoliku pod chórem. 

Caritas Diecezji Rzeszowskiej  – OGŁOSZENIE 

Caritas Diecezji Rzeszowskiej ogłasza rekrutację do Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Zagorzycach Dolnych. Zapraszamy osoby po 60-tym roku życia, które ze względu na stan zdrowia wymagają opieki lub wsparcia oraz mieszkają na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Formularze rekrutacyjne są dostępne na stronie internetowej Caritas oraz w Ośrodkach Pomocy Społecznej.

Informacje będą również udzielane pod numerem telefonu 887-788-170 od wtorku do czwartku w godzinach od 9.00 do 14.30.

Wypełnione formularze należy przesłać pocztą na adres:

Caritas Diecezji Rzeszowskiej

Ul.  Jana Styki 21

15-006 Rzeszów

z dopiskiem „DDP Zagorzyce”

lub wrzucać do skrzynki pocztowej umieszczonej w pobliżu budynku Dziennego Domu Pobytu w Zagorzycach nr 136 (budynek dawnej „Ochronki”), lub na  budynku plebanii.

16 maja 2020|