XI niedziela zwykła – 14.06.2020

XI niedziela zwykła – 14.VI.2020

Bóg zapłać parafianom, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało: Radzie Parafialnej, Kołu Gospodyń Wiejskich, chórowi parafialnemu i służbie kościelnej, OSP za obecność ze sztandarem, kapeli, ministrantom i lektorom, niosącym chorągwie i feletrony, dziewczynkom za sypanie kwiatów, chłopcom za dzwonienie i wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w tej eucharystycznej uroczystości – Bóg zapłać.

 1. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą Św. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta. Na zakończenie Eucharystii poświęcenie wianków i ziół. Następnie procesja eucharystyczna. Po procesji błogosławieństwo dzieci i rozdanie tradycyjnego cukierka.
 1. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza Św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź przed odpustem od godz. 16.30. Będzie spowiadało czterech kapłanów. Podczas spowiedzi będzie udzielana Komunia Św. o 17.00 i 17.30. W tym dniu z racji uroczystości nie ma postu, można spożywać mięso i wędliny. Ze spowiedzi można skorzystać także od poniedziałku do czwartku pół godz. przed Mszą Św.  W piątek na zakończenie nabożeństwa poświęcenie i rozdanie książeczek i krzyży uczniom kl. VIII jako przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Bardzo proszę, aby z młodzieżą byli rodzice.
 1. W sobotę uroczystość Niepokalanego Serca NMP – odpust parafialny. Msze Św. jak w poprzednie niedziele o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Na wszystkich Mszach Św. kazanie wygłosi i uroczystej sumie będzie przewodniczył ks. mgr Mariusz Pasternak, który posługuje w Rzeszowie, obchodzi w tym roku 25-lecie sakramentu kapłaństwa i przez 7 lat pracował jako misjonarz w Japonii. Zapraszam na uroczystą sumę odpustową kapelę, chór i scholę parafialną, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w uroczystych strojach i wszystkich was drodzy siostry i bracia. 
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w poniedziałek o godz. 16.00 -próba dzieci kl. III przed I Komunią Świętą.
 • We wtorek po nabożeństwie – z uczniami kl. IV i ich rodzicami.
 • W czwartek o 17.00 – lektorów i ministrantów.
 • W piątek po nabożeństwie – z rodzicami i kandydatami do sakramentu bierzmowania, uczniami kl. VIII.
 1. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 pierwsza Komunia Święta. Jest to trzecia niedziela miesiąca, składka na prace parafialne. 
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Krystian Nowak, Anna Toton, Zofia Stec.

Samorząd Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego i Zespół Szkół Technicznych w Sędziszowie Młp. zapraszają profesorów, nauczycieli, pracowników szkoły i absolwentów na uroczystość upamiętniającą 75-lecie powstania Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Młp., która odbędzie się 17 czerwca 2020 r. Msza Św. zostanie odprawiona w kościele Narodzenia NMP w Sędziszowie – Fara o godz. 13.00. O godz. 14.15 nastąpi uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej umieszczonej na budynku sędziszowskiego technikum przy ul. Wyspiańskiego 2.    

Według rozporządzeń rządu w sprawie panującej pandemii koronawirusa, od soboty 30 maja w kościołach na Mszach Św. i nabożeństwach wierni mogą uczestniczyć beż ograniczeń.  Jednak zachowując wymogi sanitarne powinniśmy spełniać jeden z dwóch warunków być w maseczkach, albo zachować odstęp między sobą 2 metry. W naszej świątyni nie ma możliwości zachowania odstępu 2 metrów, dlatego powinniśmy spełnić pierwszy warunek – być w maseczkach.  

 

14 czerwca 2020|