XV niedziela zwykła – 12.07.2020

XV niedziela zwykła – 12.VII.2020

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przygotowali i wzięli udział w uroczystym poświęceniu Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów Ochronka” – Bóg zapłać.

Film zrealizowany przez TVS z poświęcenia możemy oglądnąć TUTAJ

1. W poniedziałek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Jest to trzynasty dzień miesiąca, NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o godz. 20.00.
  1. W środę św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
  1. W czwartek Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
  1. W trzeci piątek miesiąca – litania do św. Jana Pawła II.
  1. W najbliższą niedzielę trzecią miesiąca, składka będzie przeznaczona na Dzienny Dom Pobytu dla Seniorów. Po remoncie pozostało jeszcze zadłużenie. Nasza parafia wesprze jednorazowo Caritas Diecezji Rzeszowskiej przeznaczając składkę na spłatę pozostałych zaległości płatniczych związanych z remontem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Tadeusz Róg, Marek Bączkowski, Kazimierz Drozd.

13 lipca 1521 roku odbyło się uroczyste zwieszenie na wieży katedry wawelskiej dzwonu „Zygmunt”. Jego fundatorem był król Zygmunt Stary. Dzwon bije w największe święta kościelne, a także z okazji ważnych wydarzeń narodowych.

12 lipca 2020|