XVI niedziela zwykła – 19.07.2020

XVI niedziela zwykła – 19.VII.2020

1. Od dziś 19 do 26 lipca będziemy obchodzić XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”25 lipca wypada dawne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Dlatego w najbliższą niedzielę 26 lipca po wszystkich Mszach Św. będzie poświęcenie pojazdów: samochodów, motorów i rowerów. Również po wszystkich Mszach Św. będzie składka do puszek na organizację MIVA POLSKA, która finansuje zakup środków transportu dla misjonarzy.
  1. W środę święto św. Marii Magdaleny,
  1. W czwartek święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy, od godz. 17.30 adoracja najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta,
  2. W piątek wspomnienie św. Kingi,
  3. W sobotę święto św. Jakuba Apostoła.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego, można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Bogdan Bizoń, Ryszard Wilusz, Stanisław Kozek.
  1. W przyszłą niedzielę w Górze Ropczyckiej odpust parafialny św. Jakuba Apostoła Starszego. Uroczysta suma o godz. 11.00.

19 lipca 2020|