XX niedziela zwykła – 16.08.2020

XX niedziela zwykła – 16.VIII.2020

Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali i modlitewnie uczestniczyli

w tegorocznych dożynkach parafialnych wczoraj w uroczystość Wniebowzięcia NMP.

1. W poniedziałek wspomnienie św. Jacka, kapłana
  2. W czwartek św. Bernarda, opata, od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
  3. W piątek św. Piusa X, papieża,
  4. W sobotę NMP Królowej.
  1. Trzeci piątek miesiąca, na zakończenie Mszy Św. litania do św. Jana Pawła II i błogosławieństwo relikwiami.
  • w piątek o godz. 17.00 – z uczniami kl. VIII, jest to pierwsze spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  • W piątek po Mszy Św. – z młodzieżą, która w lipcu przyjęła sakrament bierzmowania – odebranie indeksów.
  • W sobotę o 17.00 – z uczniami kl. VIIa i VIIb.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Mateusz Motyka, Wojciech Robak, Adam Kałdan.
  1. Na początku roku szkolnego będą rozprowadzane w szkole ćwiczenia dla zerówki, katechizmy i ćwiczenia dla kl. I, II i III oraz katechizmy dla klas IV, V, VI, VII i VIII-mej. Jeśli jest taka możliwość można sobie odkupić katechizm od starszych uczniów. W nadchodzącym roku szkolnym w zerówce, klasie pierwszej i drugiej będzie uczyć katechetka p. Ewa Darłak.
  1. Harmonogram odbioru odpadów komunalnych czyli śmieci oraz worki na śmieci dla tych, którzy ostatnio ich nie otrzymali  są do odebrania w godzinach pracy Biblioteki Publicznej w budynku plebanii oprócz czwartku 20 sierpnia. Wtedy biblioteka będzie nieczynna.

15 sierpnia 2020|