XXI niedziela zwykła – 23.08.2020

XXI niedziela zwykła – 23.VIII.2020

 1. W poniedziałek święto św. Bartłomieja Apostoła,
 2. w środę uroczystość NMP Częstochowskiej,
 3. w czwartek wspomnienie św. Moniki, – od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.,
 4. w piątek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
 5. w sobotę męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w sobotę o godz. 17.00 –  lektorów i ministrantów
 1. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Tomasz Sierakowski, Józef Skawiński, Mieczysław Róg.
 2. Dziś w niedzielę 23 sierpnia – obchody 15 rocznicy beatyfikacji ks. Władysława Findysza w Nowym Żmigrodzie, współpatrona naszej diecezji. O godz. 10.15 Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, arcybiskup Edward Nowak oraz Biskup Senior Kazimierz Górny dokonają poświęcenia Krzyża Pamięci bł. Władysława Findysza umiejscowionego na działce przeznaczonej pod Dzieło Miłosierdzia jego imienia. O godz. 11 w kościele parafialnym zostanie odprawiona dziękczynna Eucharystia.
 1. W przyszłą niedzielę 30 sierpnia Dożynki Diecezjalne w katedrze – uroczysta suma o godz. 12.00 pod przewodnictwem  Bpa Edwarda Białogłowskiego krajowego duszpasterza rolników i pszczelarzy. Uroczystości będą transmitowane przez radio VIA. 

Z historii

28 sierpnia 1946 r. na mocy komunistycznego wyroku zamordowano, na kilka dni przed osiemnastymi urodzinami, sanitariuszkę Danutę Siedzikównę „Inkę” z oddziału majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszenki”. W grypsie z więzienia prosiła, żeby przekazać babci: „powiedzcie jej, że zachowałam się jak trzeba”.

23 sierpnia 2020|