XXX niedziela zwykła – 25.10.2020

XXX niedziela zwykła – 25.X.2020

Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj tak ofiarnie pracowali przy porządkowaniu cmentarza w Górze Ropczyckiej.

1. Bóg zapłać różom różańcowym, scholi parafialnej, dzieciom i młodzieży za prowadzenie w październiku nabożeństw różańcowych. Prosimy składać plansze uczestnictwa w różańcu w zakrystii. Losowanie nagród w piątek po nabożeństwie różańcowym.
  1. Niebawem rozpoczniemy miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W piątek od 16.00 i w sobotę od 16.00 spowiedź święta przed uroczystością Wszystkich Świętych i pierwszym piątkiem miesiąca. W pozostałe dni tygodnia pół godziny przed Mszą Świętą. Będziemy spowiadali we dwóch. Jeżeli będzie jeszcze trzeci kapłan z poza parafii, będzie to ogłoszone na tygodniu.
  1. W niedzielę 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej świątyni Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, 10.30 i 12.00. Zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu w drugą niedzielę listopada.
  1. W Zagorzycach Górnych, nie będzie procesji na cmentarz po Mszy Św. o godz. 11.45.
  1. Porządek nabożeństw w Górze Rop. – o godz. 13.30 NIESZPORY ŻAŁOBNE w kaplicy, nie będzie procesji po cmentarzu ale modlitwami procesyjne za zmarłych będą odmówione po nieszporach. Następnie około 15.00 Msza Św. w kaplicy. Ks. Edward będzie obecny na cmentarzu w Górze Rop. i odprawi Mszę Św. za naszych parafian spoczywających na cmentarzu w Górze Rop. i na innych cmentarzach. Ja też będę obecny w Gorze Ropczyckiej i odprawię Mszę Św. za naszych parafian spoczywających na cmentarzu w Zagorzycach Górnych i na innych cmentarzach.
  1. Jak co roku na cmentarzu w Górze Rop. 1 listopada będzie kwesta do puszek. Ofiary będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza. Będą w niej uczestniczyć również przedstawiciele naszej Rady Parafialnej. Zachęcamy z Ks. Proboszczem Dariuszem do złożenia ofiary na ten cel.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Marian Grzybek, Rafał Skiba, Danuta Konefał.
  1. W mijającym tygodniu zostały rozpoczęte prace, które mają na celu przykryć rów między parkingiem a dawną działką Sióstr, zostaną zakończone w przyszłym tygodniu. Jak ziemia się uleży będzie tam wysypany kamień. Bardzo dziękuję za nadzór i załatwienie wielu spraw p. Sołtysowi i wszystkim, którzy w czwartek i piątek pracowali.
  1. Zostały przygotowane wszystkie dokumenty, które mają zamknąć prace związane z budową dzwonnicy i muru oporowego. Na skarpie przed dzwonnicą na wiosnę zostaną posadzone krzewy.
  1. Zostały przygotowane dokumenty do budowy magazynu, za plebanią i ogrodzeniem. Rozpoczęcie prac w przyszłym roku, chyba że będzie sprzyjająca pogoda i uda się jeszcze w tym roku wylać fundament.
24 października 2020|