XXIX niedziela zwykła – 18.10.2020

XXIX niedziela zwykła – 18.X.2020

Nasz powiat Ropczycko – Sędziszowski został wpisany do czerwonej strefy w związku z panującą pandemią. W naszej świątyni może uczestniczyć na Mszy Św. – 80 osób. Bardzo proszę stosować się do zaleceń sanitarnych.

Wychodząc naprzeciw potrzebom wiernych odnośnie uczestnictwa w Mszach Świętych i nabożeństwach od przyszłej niedzieli 25 października wprowadzam dwie dodatkowe Msze Święte o godz. 6.30 i 12.00. Wypominki roczne jak do tej pory przed Mszą Św. o godz. 8.00. Nabożeństwo różańcowe przed Sumą o godz. 10.00. 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach, również pochodzących a naszej diecezji i tych, którzy gościli w naszej parafii. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Misje Święte.
 1. We wtorek wspomnienie św. Jana Kantego.
 2. W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II,od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Różaniec i Msza Święta.
 1. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu Różaniec poprowadziły róże:
 • w poniedziałek – św. Wojciecha – Genowefy Bochenek,
 • we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara – Marii Gałkowskiej,
 • w środę – Faustyny – Haliny Gwiżdż
 • w czwartek – kapłani,
 • w piątek – św. Floriana – Tadeusza Ochała i św. Jana XXIII – Czesława Maciołka
 • w sobotę – św. Jana Chrzciciela – Janiny Zawiślak.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w sobotę – o godz. 16.00 – próba scholi parafialnej,
 • również w sobotę – o godz. 16.00 – lektorów i ministrantów,
 • po nabożeństwie – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Adam Sowiński, Łukasz Malski, Dorota Ziajor. 
 1. Bardzo prosimy z ks. Proboszczem z Góry Ropczyckiej, aby porządkując groby na cmentarzu zabierać śmieci, pozostałości po kwiatach, zniczach do przydomowych koszy. Ułatwi to sprzątanie cmentarza przed uroczystością Wszystkich Świętych i zmniejszy koszt wywóz śmieci.
 1. W najbliższą sobotę nasza parafia sprząta cmentarz w Górze Ropczyckiej. Bardzo proszę o przyjście na godz. 8.00. Proszę wziąć ze sobą miotły i grabki. Będą także przydatne ciągniki z przyczepkami. 

Z historii 

19 października 1466 r.

W Toruniu został podpisany pokój Polski z Zakonem Krzyżackim. Zakończyła się trwająca 13 lat wojna. Polska odzyskała Pomorze Gdańskie, Malbork i Warmię.

19 października 1813

W nurtach Elstery, po bitwie pod Lipskiem, osłaniając odwrót wojsk napoleońskich, zginął książę Józef Poniatowski. Wódz naczelny Wojsk Polskich Księstwa Warszawskiego. Jako bohater narodowy spoczął w podziemiach Katedry Wawelskiej.

19 października 1984 r.

W drodze powrotnej ze Mszy Św. za Ojczyznę, w Bydgoszczy, został porwany i brutalnie zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa ks. Jerzy Popiełuszko, kapelan „SOLIDARNOŚCI”. Beatyfikowany 6 czerwca 2010.

22 października 1948 r.

Zmarł w Warszawie ks. kard. August Hlond, Prymas Polski, arcybiskup gnieźnieńsko – warszawski. Miał 67 lat. W testamencie napisał: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Matki Najświętszej”.

18 października 2020|