Pierwsza niedziela Adwentu – 29.XI.2020

Pierwsza niedziela Adwentu – 29.XI.2020

 1. Rozpoczynamy ADWENT, który jest pobożnym i radosnym czasem przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do modlitwy, korzystania z Sakramentu Pokuty i Komunii Św., udziału w Mszach Św. Roratnich, które mają na celu uwielbienie Matki Najświętszej rodzicielki Syna Bożego i wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych. W piątek i sobotę przed Mszą Św. będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Msze św. Roratnie przez cały tydzień od poniedziałku do soboty.
 1. W piątek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy,
 2. W niedzielę – św. Mikołaja, biskupa,
 3. Pierwszy czwartek miesiąca – wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
 1. Pierwszy piątek miesiąca, Msza Św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta w czwartek od godz. 16.00 i piątek od godz. 16.30. W pozostałe dni tygodnia jak zawsze spowiedź pół godziny przed Mszą Św.
 2. Pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy do odprawienie 5 pierwszych sobót miesiąca. Mają one charakter przeproszenia i dziękczynienia związanie są z objawieniami w Fatimie. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, część Różańca świętego, litania do Matki Bożej, 15 minutowa adoracja i Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Zapraszamy parafian na to wyjątkowe nabożeństwo.
 3. Przyszła niedziela pierwsza miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy przezywać XXI Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po wszystkich Mszach Św. zbiórka do puszek na ten cel, prosimy w miarę swoich możliwości o wsparcie tego szczytnego celu. Nie będzie zmiany tajemnic różańcowych, proszę w grudniu odmawiać kolejną tajemnicę. W naszej parafii jest Róża różańcowa s. ojca Pio. Tworzą ją parafianie, którzy ze względu na wiek i choroby nie mogą uczęszczać do kościoła.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, proszę aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Andrzej Maciołek, Marian Dziedzic, Edward Bączkowski.
 1. Od dziś rusza akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Caritasu, w zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.

Z historii

1 grudnia 1415 r. urodził się Jan Długosz, kronikarz, sekretarz i kanclerz bpa Zbigniewa Oleśnickiego, wychowawca synów króla Kazimierza Jagiellończyka. napisał „Historię Polski”.

2 grudnia 1872 r. zmarł Wincenty Pol – miał 65 lat, poeta i piewca piękna polskiej ziemi.

5 grudnia 1925 r. zmarł w Warszawie Władysław Reymont, autor m. in. „Chłopów” i „Ziemi obiecanej”.

3 grudnia 1974 r. w Karagandzie zmarł, apostoł Kazachstanu, bł. Ks. Władysław Bukowiński – miał 68 lat. Dobrowolnie pozostał w Związku Radzieckim, aby nieść posługę pozostałym tam Polakom, za co 13,5 roku spędził w łagrach na zesłaniu.

 

28 listopada 2020|