XXXII niedziela zwykła – 08.11.2020

XXXII niedziela zwykła – 8.XI.2020

W środę 11 listopada będziemy przeżywać 102 rocznicę odzyskania NIEPODLEGLOŚCI.  W Sędziszowie Młp. uroczystości rozpoczną się Mszą Św. o godz. 12.00 w FARZE. Dwa lata temu w przedsionku naszej świątyni poświęciliśmy tablicę upamiętniającą 100-tną rocznicę odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI. Cyprian Kamil Norwid napisał: „Polska to wielki zbiorowy obowiązek”. Proszę o wywieszenie na ten dzień narodowych flag.

  1. W poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  2. We wtorek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
  3. W środę – wspomnienie św. Marcina z Tour, biskupa,
  4. W czwartek – św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika, od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Różaniec z wypominkami i Msza Św.,
  5. W piątek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników,
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień konsekracji naszej świątyni parafialnej. Będzie to także XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Republice Środkowoafrykańskiej – „Przywrócić nadzieję”. Jest to trzecia niedziela miesiąca, składka na prace w parafii, po Mszach Św. do puszek na Kościół prześladowany.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Wiesław Drozd, Stanisław Śliwa, Kazimiera Kłusek.
  1. Według nowych rozporządzeń rządu – od soboty 7 listopada w naszej świątyni w Mszach Św. i nabożeństwach może uczestniczyć 40 osób, nie licząc sprawujących liturgię i posługujących. W zawiązku z kolejnym ograniczeniem ilości wiernych, mogących przychodzić do świątyni (1 osoba na 15m2) Biskup Rzeszowski udzielił wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia w Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

 

Z historii

11 listopada 1896 r. urodził się pułkownik Leopold Lis – Kula, legionista, ulubiony żołnierz Józefa Piłsudskiego. Zginął w wojnie z Ukraińcami w 1919 r. Stał się symbolem młodzieży, która wyruszyła do walki o niepodległą Ojczyznę i tę niepodległość wywalczyła. 

13 listopada 1948 r. papież Pius XII mianował ks. bpa Stefana Wyszyńskiego arcybiskupem gnieźnieńsko-warszawskim prymasem Polski.

13 listopada 1924 r. Władysław Reymont otrzymał literacką Nagrodę Nobla za powieść CHŁOPI.

15 listopada 1916 r. zmarł Henryk Sienkiewicz (ur. 1846). Laureat Literackiej Nagrody Nobla w 1905 r.

 

8 listopada 2020|