XXXIV niedziela zwykła – 22.11.2020

XXXIV niedziela zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  – 22.XI.2020

1. We wtorek – wspomnienie św. Andrzeja, kapłana i towarzyszy, męczenników.
  2. W czwartek – od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Różaniec z wypominkami i Msza Św.
  3. W sobotę ostatnie nabożeństwo wypominkowe.
  1. Przyszła niedziela, pierwsza ADWENTU, po pierwszej Mszy Św. poświęcenie opłatków. Przez cały adwent pod chórem będą wystawione opłatki, duży i mały pakiet. Ofiary za opłatki, które będą przeznaczone na utrzymanie Organisty można składać do skarbonek na gazety i na radio Maryja.
  2. W tym roku z ofiar złożonych do skarbony na Radio Maryja wpłacono 930,-zł.
  3. Od przyszłej niedzieli coroczna akcji Caritasu – Wigilijne Dzieło Pomocy. W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny małe – 5,-zł., duże – 12.-zł.
  1. Od przyszłego tygodnia przygotowanie do bierzmowanie uczniów kl. VIII będzie się odbywać on-line na platformie Messenger – w grupie pn. bierzmowanie.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego i Promyczek Dobra dla dzieci można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Władysław Niemiec, Leszek Brzostowski, Wiesław Niemiec.

26 listopada 1855 r. w Konstantynopolu zmarł genialny poeta, publicysta i patriota, wieszcz narodowy Adam Mickiewicz (ur. 1798).

28 listopada 1907 r. w Krakowie zmarł Stanisława Wyspiański (ur. 1869 r.) wszechstronnie uzdolniony malarz i poeta.

27 listopada 1942 r. Niemcy rozpoczęli zaplanowaną wcześniej akcję wysiedlania ludności polskiej z ziemi zamojskiej, która miała być zasiedlona przez niemieckich kolonialistów. Szczególnie tragiczny był los dzieci wysiedlonych rodzin.

29 listopada 1830 r. – wybuchło Powstanie Listopadowe.

21 listopada 2020|