II niedziela Adwentu – 06.12.2020

II niedziela Adwentu – 6.XII.2020

1. W poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  1. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

W naszej świątyni Msze Św. 7.00 i 17.00.

Na Eucharystii o 17.00 przyjęcie nowych ministrantów. Na zakończenie poświęcenie i rozdanie uczniom kl. III medalików jako przygotowanie do pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy Św. spotkanie z rodzicami uczniów kl. III.

Od godz. 11.30 od 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja jest związana z objawieniami Matki Bożej 8.XII.1947 r. w Montichiari włoskiej pielęgniarce Pierinie Gilli. Maryja powiedziała:

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla Świata. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne  jak mur poruszone będą łaską Bożą i znowu staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich”.

1. W czwartek od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
  1. W przyszłą niedzielę nie będzie zmiany tajemnic różańcowych dla róż ze szkoły podstawowej. Proszę, aby dzieci i młodzież odmawiały w miesiącu grudniu kolejną tajemnicę.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Jan Ochał, Maria Rataj, Jan Hosa.

6 grudnia 1827 r. zmarł Jan Paweł Woronicz, abp metropolita warszawski i ostatni prymas Królestwa Polskiego . Autor patriotycznych wierszy.

8 grudnia 1927 r. w Niepokalanowie odbyło się poświęcenie nowo wybudowanego klasztoru oo. Franciszkanów, który w krótkim czasie stał się głównym centrum  działalności ewangelizacyjnej o. Maksymiliana Kolbego.

9 grudnia 1918 r. został założony Katolicki Uniwersytet Lubelski. Inicjatorem założenia i pierwszym rektorem był ks. Idzi Radziszewski.

5 grudnia 2020|