III Niedziela Adwentu – 13.12.2020 r. 

III Niedziela Adwentu – 13.XII.2020 r.  

 1. W czwartek i piątek od 15.30 do 17.00 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej przed uroczystością Bożego Narodzenia. Oprócz mnie będzie spowiadał ojciec Kapucyn w konfesjonale pod chórem. Co 15 minut będzie udzielana Komunii Św. W pozostałe dni jak zawsze pół godziny przed Mszą Św.
 1. W czwartek – od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
 1. W sobotę – będzie Adwentowy Dzień Chorych jako przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia, dla parafian starszych, którzy mogą przyjechać do kościoła. Spowiedź od godz. 8.15. O godz. 9.00 Msza Św. i litania Loretańska do NMP. Od godz. 10.00 odwiedziny chorych w domach. Bardzo proszę w zakrystii zapisywać parafian, którzy ze względu na wiek i choroby nie mogą przyjechać do świątyni, a w miesiącu grudniu nie byli u spowiedzi i Komunii Świętej.
 1. Przyszła niedziela trzecia miesiąca, składka na prace parafialne.
 1. Spotkania duszpasterskie będą w świątyni:
 • w czwartek po Mszy Św. uczniów kl. VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania, proszę o przyniesienie ćwiczeń i indeksów
 • w piątek po Mszy Św. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 • Próba scholii w czwartek o godz. 15.30 w kościele.
 1. Proszę rozważyć prośbę, aby chór i schola ubogaciły śpiewem święta Bożego Narodzenia.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła: prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Józef Kubik, Kazimierz Ochał, Józef Drozd.
 1. Decyzją Ks. Biskupa w tym roku liturgicznym w Diecezji Rzeszowskiej nie odbędzie się wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie.

 

Z historii

19 grudnia 1423 r. został wyświęcony na biskupa Zbigniew Oleśnicki (1389-1455). Był pierwszym w historii polskiego Kościoła duchownym, który został kardynałem.

18 grudnia 1968 r. zmarł Stanisław Pigoń, historyk literatury polskiej i rektor Uniwersytetu im. Stefana Batorego w Wilnie, od 1929 r. kierownik katedry literatury polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wybitny uczony, wielki autorytet. Kondukt pogrzebowy prowadził jego uczeń ks. bp Karol Wojtyła. Jest nam bliski, bo pochodził z niedalekiej Komborni.

13 grudnia 1981 r. wprowadzono stan wojenny.  W kopalni „Wujek” w Katowicach podczas pacyfikacji strajku przez ZOMO zginęło 9 górników. W tym czasie wiele osób zostało uwięzionych ograniczona znacznie prawa wolnościowe Polaków.

12 grudnia 2020|