IV niedziela Adwentu – 20.12.2020

IV niedziela Adwentu –  20.XII.2020 

 1. W czwartek WIGILIA Bożego Narodzenia, dzień kiedy wieczorem w gronie rodzinnym składając sobie życzenia zasiądziemy do wspólnego stołu. Prosimy, aby podczas wieczerzy wigilijnej odczytać fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa w Betlejem i podtrzymać tradycję śpiewania kolęd. Wigilia jest  tradycyjnie  dniem postnym.
 1. W piątek uroczystość Bożego Narodzenia – cztery Msze Św.: Pasterka o północy, i Msze Św. o godz. 8.00, 10.30 i 12.00.
 2. W sobotę drugi dzień świąt: święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, Msze Św. o godz. 6,30, 8.00, 10.30 i 12.00. Na Eucharystii o 8.00 i 10.30. poświęcenie owsa.
 3. W pierwszy dzień i drugi dzień świąt nie będzie Mszy Św. popołudniu. Składka z pasterki przeznaczona jest na fundusz obrony życia. Fundusz ten finansuje między innymi Dom Samotnej Matki. Składka z drugiego dnia świąt przeznaczona jest na działalność Instytutu św. Jana Pawła II w Rzeszowie i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 1. W przyszłą niedzielę 27 grudnia święto świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to także dzień św. Jana, APOSTOŁA i EWANGELISTY. Msze Św. o godz. 8.00, 10.30, 12.00 i 16.00. Na Mszach Św. o godz. 8.00 i 10.30 poświęcenie wina.
 1. W niedzielę po świętach Ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba, będzie przeżywał imieniny. W naszych modlitwach wypraszajmy dla naszego Pasterza potrzebne łaski.
 1. Prasa katolicka: Niedziela i Gościa Niedzielnego z jednostronicową wkładką na której znajduje się m. in. fragment Ewangelii św. Łukasz o narodzeniu Jezusa
 1. Pragnę podziękować Paniom z Caritasu za przygotowanie i rozdanie paczek świątecznych. Osobom, które przekazały środki finansowe na ten cel – Bóg zapłać. 
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła – prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Eugeniusz Ochał, Bronisław Pieprzak, Dariusz Charchut.
 1. Spowiedź – W konfesjonale służę od poniedziałku do czwartku pół godziny przed Mszą Św.
 1. W ramach tegorocznej kolędy, w pierwszą niedzielę stycznia w naszej świątyni zostanie odprawiony Apel Jasnogórski z różańcem, kolędami i modlitwą, którą kapłan odmawia w domach podczas wizyty duszpasterskiej i błogosławieństwem. W tej kolędowej modlitwie będziemy uczestniczyć przez przekaz internetowy oraz w kościele.
 1. W przyszłym roku będziemy przeżywać 15-sto lecie parafii. Moim marzeniem było, aby na jubileusz ukazała się książka o naszej miejscowości i parafii. We wrześniu 2019 r. podjąłem współpracę z lubelskim wydawnictwem JUT – Jezu Ufam Tobie. Owocem współpracy jest książka zatytułowana POŚRÓD ŁAGODNOŚCI POLNYCH WZGÓRZ – historia parafii w Zagorzycach Dolnych. Książka jest formatu A5, ma blisko 180 stron.

W rozdziałach opisana jest historia naszej miejscowości, Ochronki, szkolnictwa, Ochotniczej Straży Pożarnej, Koła Gospodyń Wiejskich, kult Niepokalanego Serca NMP, historia parafii, wywiad z proboszczem, wzmianka o chórze, poecie ludowym, jakim był śp. Jan Toton. Aby ubogacić pozycję w  książce zamieszczono ok. 120 zdjęć. Obecnie jest w druku. Chcę, aby ta książka znalazła swoje miejsce w każdym domu naszej parafii, dlatego miała być rozdana podczas kolędy – za darmo – jako podkreślenie jubileuszu 15-stolecia parafii. Myślę, że dotrze do każdego domu, zastanawiam się jeszcze jak tego dokonać.

Książka mogła się ukazać dzięki małżeństwu z naszej parafii, które przekazało środki pieniężne na jej wydanie za co dziękujemy – Bóg zapłać.

19 grudnia 2020|