Druga niedziela zwykła  – 17.01.2021  

Druga niedziela zwykła  – 17.I.2021  

  1. Od jutra 18 do 25 stycznia przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przewodnią myślą są słowa z Ewangelii św. Jana: „Trwajcie w mojej miłości a przyniesiecie owoc obfity”.
  1. We wtorek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa głównego patrona diecezji. Uroczysta Msza Św. w katedrze rzeszowskiej o godz. 18.00. Transmisję przeprowadzi katolickie radio „VIA”. 
  1. W czwartek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Od 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
  1. Przyszła niedziela to Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez Ojca Świętego Franciszka. A na wniosek Przewodniczącego KEP została ogłoszona ta niedziela – „Dniem solidarności z Chorwacją”, która w ostatnim czasie przeżyła trzęsienia ziemi. Wielu ludzi zostało poszkodowanych i straciło dorobek całego życia. Po wszystkich Mszach Św. zbiórka do puszek na poszkodowanych w Chorwacji.
  1. Spotkania duszpasterskie:
  • w piątek –po Mszy Św.- Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  1. Prasę katolicka: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Promyczek Dobra dla dzieci – numer styczniowy, można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Stanisław Jałowiec, Janusz Ignas, Edward Jarząb. 

Z historii

  • 17 stycznia 1842 urodził się Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, wybitny uczony, autor licznych dzieł naukowych, rektor UJ, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusa (sercanki), kanonizowany w 2003 roku. Dewizą jego życia było zawołanie: „wszystko dla Najświętszego Serca Jezusowego przez Niepokalane Ręce Najświętszej Maryi Panny”.
  • 21 stycznia 1989 r. „nieznani sprawcy” zamordowali ks. Stefana Niedzielaka, proboszcza parafii św. Karola Boromeusza w Warszawie , od lat zaangażowanego w upamiętnienie ofiar komunistycznego i sowieckiego terroru, dlatego po śmierci zyskał miano „ostatniej ofiary Katynia. Zabójstwa dokonano w tle rozmów w Magdalence, podczas których przygotowywano obrady „okrągłego stołu”.

 

16 stycznia 2021|