IV niedziela zwykła – 31.01.2021

IV niedziela zwykła – 31.I.2021 

 1. We wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Na obydwu Eucharystiach poświęcenie gromnic. Na zakończenie Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Matki Bożej. Jest to dzień życia konsekrowanego, modlimy się za osoby, które w zakonach i zgromadzeniach zakonnych służą Panu Bogu i człowiekowi. Składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji. 
 1. W środę wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorób gardła. Msza Święta o godz. 17.00. Na zakończenie Mszy Świętej poświecenie jabłek i specjalna modlitwa nad wiernymi, przez wstawiennictwo św. Błażeja. 
 1. Pierwszy czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. A o 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
 1. Pierwszy piątek miesiąca – Msza Św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czwartek spowiedź od godz. 16.00, a w piątek od 15.30. W piątek będziemy spowiadali we dwóch z o. Kapucynem. Jest to także wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na zakończenie Eucharystii poświęcenie soli, chleba i wody.
 1. Pierwsza sobota miesiąca. Jest to trzecia z pięciu pierwszych sobót miesiąca, które tak licznie obchodzimy w naszej Parafii. O godz. 17.00 Msza Św. niedzielna. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu, część Różańca świętego, litania do Matki Bożej oraz 15-minutowa adoracja w ciszy.
 1. Przyszła niedziela pierwsza miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, – po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy NABOŻEŃSTWO 40-sto godzinne przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 10.30 będzie adoracja dla dzieci i młodzieży – do klasy VII włącznie. Po zakończeniu adoracji będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż ze szkoły podstawowej, bowiem w drugą niedzielę po sumie będzie adoracja dla mężczyzn – ojców. Klasa VIII będzie miała zmianę tajemnic różańcowych – w piątek podczas spotkania. 
 1. Odwiedziny chorych parafian w domach z Komunią Świętą z racji pierwszego piątku – właśnie w ten piątek od godz. 11.30 wg stałego porządku. 
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • we wtorek – po Mszy Św. popołudniowej – z rodzicami uczniów klasy VIII,
 • w piątek – po nabożeństwie – z kandydatami do sakramentu bierzmowania – uczniami klasy VIII.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Promyczek Dobra numer lutowy – można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli: Jolanta Szela, Aleksandra Wozowicz, Danuta Drozd.
 2. Decyzją papieża Franciszka, z dnia 12 grudnia 2020 roku – ojciec duchowny kapłanów diecezji tarnowskiej pochodzący z Ropczyc ks. Artur Ważny – został biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej. W sobotę wczorajszą o godz.10.00 w kościele w Tarnowie-Mościcach podczas Mszy św. której przewodniczył abp Marek Jędraszewski -metropolita krakowski ks. Artur przyjął święcenia biskupie, a w dniu dzisiejszym odprawia Mszę Prymicyjną w Kościele Parafialnym Farnym w Ropczycach.
30 stycznia 2021|