II niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021 

II niedziela Wielkiego Postu – 28.II.2021 

 1. Pierwszy czwartek miesiąca – święto św. Kazimierza Królewicza. Od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. Spowiedź od godz. 16.00.
 1. Pierwszy piątek miesiąca. O godz. 17.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta od godz. 15.30. Będziemy spowiadali we dwóch z ks. Janem. W pierwszy piątek miesiąca ks. Jan odwiedzi parafian starszych i chorych w domach od godz. 9.00, według stałego porządku.
 1. Pierwsza sobota miesiąca – czwarta z 5 pięciu pierwszych sobót miesiąca, nabożeństwo ma charakter przeproszenia i dziękczynienia związanie z objawieniami w Fatimie. O godz. 17.00 – Msza Święta niedzielna. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja z racji pierwszej niedzieli, zakończona błogosławieństwem, następnie część Różańca świętego, litania do Matki Bożej i adoracja w ciszy.
 1. Najbliższa niedziela pierwsza miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszach Św. przed południem składka na Seminarium Duchowne, a na Gorzkich Żalach – na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w piątek – po Mszy Św. – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży,
 • w niedzielę – o godz. 13.30 – Rady Parafialnej.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem. W zakrystii do nabycia baranki i paschałki WIELKANOCNE. 
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli: Edmund Król, Stanisław Brzostowski, Józef Kolbusz.
 2. W czwartek ks. bp Kazimierz Górny i wielu naszych parafian obchodzą dzień swoich imienin. Życzymy Ks. Biskupowi i wszystkim, którzy noszą to piękne imię Kazimierz i Kazimiera – Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i zdrowia. 

Z historii

 • 1 marca 1951 r. – z wyroku komunistycznego sądu zostali zamordowani członkowie Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Wśród nich był nasz rodak kpt. Karol Chmiel. Koło groty Matki Bożej z Lourdes znajduje się memoriał poświęcony żołnierzom Armii Krajowej z naszej miejscowości poległym, więzionym, zesłanym i pomordowanym.
27 lutego 2021|