V niedziela zwykła – 07.II.2021 

V niedziela zwykła – 07.II.2021 

Ks. Bp. Ordynariusz już od wtorku – 09 lutego skierował do pomocy duszpasterskiej w naszej parafii ks. mgr. Jana Dołoszyckiego. Przez ostatnie lata pomagał duszpastersko w parafii Świlcza, a wcześniej przez parę lat sprawował posługę na Ukrainie. Ma 34 lata kapłaństwa.

  1. Przypomnienie: W dzisiejszą niedzielę pierwszą miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, – po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Składka dzisiejsza przeznaczona na Seminarium Duchowne. Dziś rozpoczynamy NABOŻEŃSTWO 40-sto godzinne przed okresem Wielkiego Postu. Bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 10.30 – adoracja dla dzieci i młodzieży – do klasy VII włącznie. Po zakończeniu adoracji – zmiana tajemnic różańcowych dla róż ze szkoły podstawowej.
  2. W środę wspomnienie św. Scholastyki – Dziewicy
  3. W czwartek Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – światowy dzień chorych. O godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. A o godz. 17.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. Na zakończenie Eucharystii – Sakrament  namaszczenia Chorych –przyjąć go mogę osoby w stanie łaski uświęcającej – najlepiej po Spowiedzi św. Zapraszam wszystkich Chorych i Cierpiących oraz osoby opiekujące się osobami Starszymi i Chorymi.
  4. W przyszłą niedzielę dalsza część 40-sto godzinnego NABOŻEŃSTWA przed okresem Wielkiego Postu. Po Mszy o godz. 8 – adoracja dla kobiet – Żon i Matek. Po Sumie – adoracja dla Mężczyzn – Mężów i Ojców, a po Mszy o godz. 16 – dla Młodzieży od klasy VIII włącznie również dla młodzieży pracującej i studiującej. Prosimy, aby adoracje poprowadzili przedstawiciele poszczególnych Stanów.
  5. Spotkania duszpasterskie: w piątek – po nabożeństwie – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  6. Prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego – można nabyć na stoliku pod chórem.
  7. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli: Grzegorz Kot, Edward Kolbusz, Elżbieta Godek, Leszek Kubik.

Z historii:

  1. W dniu 6 lutego przypada – 55 rocznica otrzymania sakry biskupiej przez abp Ignacego Tokarczuka – Metropolity Przemyskiego. Urodził się w miejscowości Łubianki – koło Zbaraża – dzisiejsza Ukraina. W roku 2006 z rąk Prezydenta Lecha Kaczyńskiego otrzymał Order Orła Białego. Zmarł w roku 2012. Jako biskup wiele razy sprzeciwiał się władzy komunistycznej, był bowiem żarliwym obrońcą praw Katolików, a także Narodu. Inicjator budowy ok 400- stu kościołów w dawnej diecezji przemyskiej,
6 lutego 2021|