VI niedziela zwykła – 14.02.2021

VI niedziela zwykła – 14.II.2021

 1.  W nadchodzącym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 17.00. Rozpoczniemy 40-sto dniowy czas Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych i podejmowania postanowień wielkopostnych. W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy i ilościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i trzy posiłki dziennie, dwa lekkie i jeden do syta. Postu nie łamie przyjmowanie leków i picie wody. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W Środę Popielcową i piątek dzieci oraz młodzież mogą odebrać w zakrystii plansze uczestnictwa w drodze krzyżowej.
 1. W czwartek od godz.16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
 1. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i Msza Św. Najbliższy piątek trzeci miesiąca, litania do św. Jana Pawła II.
 1. Przyszła niedziela pierwsza Wielkiego Postu i trzecia miesiąca, składka na Mszach Św. do południa na prace parafialne. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nabożeństwie Msza Św. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w środę na zakończenie Mszy Św. Popołudniowej – poświecenie i rozdanie książeczek uczniom kl. III, jako przygotowanie do pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Po Mszy Św. spotkanie z rodzicami dzieci klasy III.
 • W piątek o godz. 16.00 – spotkanie lektorów i ministrantów.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli: Edward Ochał, Kazimierz Charchut Halina Jasek. 
 1. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Zagorzycach Dolnych ogłasza nabór dzieci do klasy „0”. Do takiej klasy „0” mogą być zapisane dzieci urodzone w roku 2015, 2016 i 2017, czyli czterolatki, pięciolatki i sześciolatki.
 2. W Telewizji Sędziszów Młp. – został nagrany program o książce poświęconej naszej parafii, który można obejrzeć w Aktualnościach  lub też bezpośrednio na stronie Telewizji na kanale YouTube – kliknij – tutaj

Z historii

 • 17 lutego 1941 r. Gestapo aresztowało ojca Maksymiliana Kolbego oraz czterech zakonników z Niepokalanowa. Przewieziono ich do warszawskiego Pawiaka, a stąd do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. 
 • 18 lutego 1862 r. zmarł ks. Jan Alojzy Ficek, długoletni proboszcz w Piekarach Śląskich. Największy jego osiągnięciem było powołanie szerokiego ruchu abstynenckiego na Górnym Śląsku. 
 • 19 lutego 1473 r. w Toruniu urodził się Mikołaj Kopernik (zm. w 1543), najsłynniejszy polski astronom. 
 • 21 lutego 1978 r. w Krakowie zmarł Mieczysław Kotlarczyk (ur. 1908). W czasie niemieckiej okupacji założył podziemny Teatr Rapsodyczny. Jednym z jego współtwórców i uczestników był Karol Wojtyła.

 

13 lutego 2021|