IV niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021

IV niedziela Wielkiego Postu – 14.III.2021 

  1. W czwartek – od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. o św. Józefie.
  2. W piątek – uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Kościoła Świętego. O godz. 17.00 – Droga Krzyżowa i Eucharystia. Jest to trzeci piątek miesiąca – litania do św. Jana Pawła II.
  1. Przyszła niedziela – piąta Wielkiego Postu – na wszystkich Mszach Świętych składka na ogrzewanie Kościoła.
  1. Spotkania duszpasterskie:
  • w piątek po Mszy Świętej – z uczniami kl. VIII, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku po chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Katarzyna Drozd, Janina Skarbek, Zofia Chmiel.

19 marca w Sędziszowie odbędzie się CHARYTATYWNY KIERMASZ WIELKANOCNY pod patronatem Burmistrza połączony ze zbiórką pieniędzy na operację serca dla 9 letniej Faustynki Stręk z Kawęczyna.  Faustynka urodziła się z wadą serca, wiotkością mięśni, chorobami tarczycy i Trisomią 21. Przeszła już trzy operacje serca, potrzebna jest czwarta, która zostanie przeprowadzona przez prof. Edwarda Malca w Munster (Niemcy), koszt 40 tys. EUR.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. przed kościołem ministranci będą zbierali ofiary na operację dla Faustynki. W imieniu rodziców proszę w miarę swoich możliwości o wsparcie. 

Z historii

  • 20 marca 1673 r. zmarł w Warszawie o. Augustyn Kordecki (ur. 1603). Ojciec Augustyn podczas oblężenia Jasnej Góry przez Szwedów w 1655 roku był przeorem jasnogórskiego klasztoru.
  • 19 marca 1887 r. zmarł w Genewie Józef Ignacy Kraszewski (ur. 1812), autor wielu powieści, przedstawiający Polskę od zarania do czasów współczesnych. Jego książki zastępowały nauczanie historii, wyrugowane ze szkół przez zaborców.

 

13 marca 2021|