NIEDZIELA PALMOWA – 28.03.2021 r.

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 28.III.2021 r.

Według nowych obostrzeń, związanych z pandemią w naszej świątyni –  w Mszach Świętych  i nabożeństwach może uczestniczyć 35 osób.  Dbając o nasze bezpieczeństwo proszę o stosowanie się do przepisów. Jeśli będzie sprzyjająca pogoda można stać na zewnątrz świątyni.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy parafialnej, szczególnie w tym ważnym dla nas czasie Wielkiego Tygodnia i świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Od Wielkiego Tygodnia – Msze Św. popołudniowe na tygodniu – o godz. 18.00.

 1. Dziś wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na wszystkich Mszach Św. jest czytany opis „Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa” i poświęcenie palm.
 1. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do ciemnicy i Bożego Grobu złożone na Gorzkich Żalach. Bóg zapłać paniom z Caritasu parafialnego za przygotowanie paczek żywnościowych i przekazanie ich potrzebującym w naszej parafii. Do naszych rodaków w Stanach Zjednoczonych wysłano 80 listów świątecznych. Bóg zapłać za pomoc w ich zredagowaniu.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Stanisław Kubik, Tadeusz Świder, Józef Siwiec.
 1. W Wielkim Tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek proszę prywatnie odmówić litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jeżeli pierwszy piątek miesiąca wypada w Wielki Piątek, a ktoś nie przystąpi do Komunii Św. nie przerywa obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca. Wielka Sobota jest piątą z pięciu pierwszych sobót, które obchodzimy w nawiązaniu do objawień fatimskich. Proszę odprawić adorację Najświętszego Sakramentu oraz związane z tym rozmyślanie jednej tajemnicy i odmówić część Różańca Świętego. Komunia Święta podczas Liturgii Paschalnej.
 1. W ubiegłą niedzielę na operację Faustynki Stręk parafianie złożyli 4520,-zł. Ofiarodawcom składam podziękowanie w imieniu rodziców.  
 1. Wielki Czwartekpamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu Kapłaństwa. W tym dniu w szczególny sposób otaczamy modlitwą kapłanów żyjących, którzy pracowali w naszej parafii, kapłanów rodaków, a także zmarłych kapłanów. Jest to Dzień Kapłański. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, następnie adoracja Pana Jezusa w ciemnicy według następującego porządku:
 • od godz. 19.00 – dla kobiet,
 • od godz. 20.00 – dla mężczyzn,
 • od godz. 21.00 – dla młodzieży.

Proszę, aby poszczególne stany przygotowały adoracje.

 1. Wielki Piątek – pamiątka męki, śmierci i pogrzebu Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia, aż do śmierci, a post ścisły czyli trzy posiłki dziennie: dwa lekkie i jeden do syta – tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Nie ma dyspensy od postu w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Na początku Wielkiego Tygodnia proszę o przystrojenie wszystkich kapliczek i krzyży przydrożnych.

Porządek adoracji w Wielki Piątek:

Bardzo proszę, aby RÓŻE RÓŻAŃCOWE dorosłych poprowadziły adoracje w Wielki Piątek według następującego porządku:

 • od 8.00 do 9.00 – Miłosierdzia Bożego – Urszuli Magdoń,
 • od 9.00 do 10.00 – św. Józefa Sebastiana Pelczara – Marii Gałkowskiej,
 • od 10.00 d0 11.00 – św. Jana Chrzciciela – Marii Zawiślak,
 • od 11.00 do 12.00 – św. Floriana,
 • od 12.00 do 13.00 – św. Jana XXIII – Czesława Maciołka,
 • od 13.00 do 14.00 – św. Wojciecha – Genowefy Bochenek,
 • od 14.00 do 15.00 – św. siostry Faustyny – Haliny Gwiżdż,
 • od 15.00 do 16.00 – św. Józefa – Lucyny Kałdan,
 • od 16.00 do 17.00 – bł. Kingi – Elżbiety Róg.

Godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku – Droga Krzyżowa, Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia Święta, przeniesienie Pana Jezusa do grobu.

Po nabożeństwie śpiew III części Gorzkich Żali i dalszy ciąg adoracji:

 • od godz. 20.00 – dla kobiet.
 • od godz. 21.00 – dla mężczyzn.
 • od godz. 22.00 – dla młodzieży.

Proszę, aby poszczególne stany poprowadziły adoracje. 

 1. Wielka SobotaPan Jezus w grobie. Kościół zachęca do postu i wstrzemięźliwości także w tym dniu – do Mszy Świętej Wigilii Paschalnej. Proszę, by w czasie tych TRZECH ŚWIĘTYCH DNI panował wszędzie nastrój powagi, zadumy i modlitwy.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny:  co pół godziny od 9.00 do 13.00. 

 • W Wielką Sobotę – Adoracje:

Schola parafialna poprowadzi adoracje – o godz. 14.00 i 15.00 –  dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do udziału.

Godz. 18.00 Liturgia Wielkiej Soboty

Na liturgię Paschalną, proszę przynieść świece.

 • od godz. 20 do 22 – adoracja w ciszy – dla chętnych.
 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 – modlitwy przy grobie Pana Jezusa i Msza Św. Rezurekcyjna- planowana razem z procesją. Następnie Msze Św. – o godz. 8.00, 10.30 i 12.00.
 2. W drugi dzień świąt Msze św. o godz. 6,30, 8.00 , 10.30 i 12.00.
 3. Nie będzie Mszy Św. popołudniowych (dotychczas o godz. 16) w pierwszy i drugi dzień świąt.
 4. Parafianie, którzy korzystają z dyspensy od uczestnictwa we Mszy Św., uczestniczą w Eucharystii transmitowanej przez media, a chcą podczas świąt przystąpić do Komunii Świętej będzie to możliwe w pierwszy i drugi dzień świąt – przez pół godziny – po każdej zakończonej Mszy Świętej.

Uwaga:

Z sakramentu Pokuty – Spowiedzi św. można skorzystać:  w poniedziałek, wtorek i środę – pół godziny przed Mszą Św.

A w  Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę na życzenie.

26 marca 2021|