Trzecia niedziela Wielkiego Postu – 7.III.2021
- W czwartek od 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. o świętym Józefie.
- W piątek o godz. 17.00 – Droga Krzyżowa, którą poprowadzi schola parafialna, potem Eucharystia.
- Przyszła niedziela druga miesiąca i czwarta niedziela Wielkiego Postu. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla róż ze szkoły podstawowej. Na gorzkich żalach – składka na kwiaty do Bożego Grobu.
- Spotkania duszpasterskie:
- w piątek – o godz. 16.00 – spotkanie lektorów i ministrantów,
- w piątek – również o 16.00 – próba scholi parafialnej.
- Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku po chórem.
- Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Augustyn Kłósek, Teresa Sochacka, Marcin Reguła.
- Nie będzie w tym roku rekolekcji wielkopostnych.
Z historii
- 8 marca 1223 roku w klasztorze oo. Cystersów w Jędrzejowie zmarł błogosławiony bp Wincenty Kadłubek, autor „Kroniki”, czyli historii Polski od czasów najdawniejszych do pierwszych lat XIII wieku.
- 12 marca 1794 roku pod hasłem „Wolność, Całość, Niepodległość – w obronie niepodległości Rzeczpospolitej – rozpoczęło się Powstanie Kościuszkowskie przeciw Rosji i Prusom.
- 8 marca 1890 roku urodził się Eugeniusz Baziak (zm. W 1962), abp metropolita lwowski, po II wojnie światowej z siedzibą w Lubaczowie, usunięty ze Lwowa. Po śmierci ks. kard. Adama Stefana Sapiehy, administrator Archidiecezji Karkowskiej, wygnany z niej przez komunistów w latach 1952-1956.
- 7 marca 1919 roku w wojnie polsko-ukraińskiej zmarł od ran mjr Leopold Lis Kula (ur. 1896), kawaler orderu Virtuti Militari. Był symbolem walki młodego pokolenia o niepodległą Polskę.
- 5 marca 1940 r. Sowieckie Biuro Polityczne zatwierdziło propozycję szefa NKWD -Berii rozstrzelania około 26 tysięcy Polaków więzionych w obozach. Efektem tej decyzji było wymordowanie Polaków w Katyniu.