NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11.04.2021 

NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11.IV.2021 

 1. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Pragnę podziękować paniom z Caritasu parafialnego za przygotowywane przez lata Dni Seniora, pielgrzymki seniorów, paczek żywnościowych na święta Bożego Narodzenia i Zmartwychwstania Pańskiego oraz pracownikom Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów „Ochronka”, który mieści się w dawnym domu Sióstr. Opieka i pomoc seniorom, osobom starszym, chorym jest wyrazem miłości i miłosierdzia. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
 1. W czwartek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
 1. Trzeci piątek miesiąca, litania do św. Jana Pawła II.
 1. W przyszłą niedzielę rozpocznie się XIII Tydzień Biblijny. Myślą przewodnią, stanowią słowa Pana Jezusa: „Ja jestem chlebem życia. Kto do mnie przychodzi nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy nigdy pragnąć nie będzie” J 6,35. Niedziela biblijna to także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego.
 1. Spotkania duszpasterskie:= 
 • w piątek – o godz. 17.00 – spotkanie lektorów i ministrantów.
 • W piątek – po Mszy Św. uczniami kl. VIII.
 • W sobotę – w kościele parafialnym w Zagorzycach Górnych – o godz. 16.30 – próba uczniów kl. VIII przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
 1. Msza Św. bierzmowania 22 kwietnia w czwartek – o godz. 16.00 w Zagorzycach Górnych.
 1. Prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny do nabycia w stałym miejscu.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Alfred Ochał, Jan Zawiślak, Andrzej Baljon.

Z historii

 • 14 kwietnia 966 r. książę Mieszko i jego dworzanie zostali trzykrotnie zanurzeni w chrzcielnicy, najprawdopodobniej w Poznaniu lub Ostrowie Lednickim, przyjmując CHRZEST z rak biskupa Jordana. Władca zapewnił sobie dobre kontakty z papiestwem,a dokumencie Dagome iudex oddal swe państwo pod opiekę Stolicy Apostolskiej. Rodząca się Polska znalazła się w kręgu chrześcijańskiej i łacińskiej kultury.
10 kwietnia 2021|