Niedziela Zmartwychwstania  Pańskiego – 04.04.2021

Niedziela Zmartwychwstania  Pańskiego – 4.IV.2021

W czasie odprawiania każdej Eucharystii, wypowiadamy słowa:

Głosimy śmierć Twoją Panie Jezu, wyznajemy twoje zmartwychwstanie

i oczekujemy Twego przyjścia w chwale”. Tak Kościół głosi Ewangelię życia mocą Chrystusa, który zwycięża śmierć i wzywa nas wszystkich słowami Jana Pawła II abyśmy „dążyli wytrwale i z odwagą do tego, by w naszej epoce,

w której mnożą się zbyt liczne oznaki śmierci, zapanowała wreszcie nowa kultura życia, owoc kultury prawdy i miłości”.

Chrystus zmartwychwstał – prawdziwie zmartwychwstał !!!

Z okazji Świąt Wielkanocnych drogim gościom i wszystkim parafianom wiele łask od Zmartwychwstałego Pana.

Do naszej wspólnoty parafialnej życzenia świąteczne przysłali:

• Bp Jan Wątroba, Ks. Bp Edward Białogłowski, Ks. Bp Kazimierz Górny
  • Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Kazimierz Moskal,
  • Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie prof. dr hab. Robert Tyrała,
  • Starosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego Witold Darłak z współpracownikami,
  • Burmistrz Miasta i Gminy Sędziszów Małopolski Bogusław Kmieć z współpracownikami,
  • Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie dr Paweł Pitrusiak, grono profesorów i kleryków,
  • Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej Ks. dr Piotr Potyrała z współpracownikami,
  • Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Diecezji Rzeszowskiej,
  • Rodacy ze Stanów Zjednoczonych,
  • Ryszard Wacek,
  • Siostry zakonne pochodzące z naszej parafii,
  • malarz Eugeniusz Cebryński z Ukrainy.

„Ostatnimi słowami nie są już śmierć, samotność i lęk.

Jest takie słowo, które wykracza poza granice ludzkiej wyobraźni i które tylko Bóg może wypowiedzieć: jest to słowo zmartwychwstanie”.

Poniedziałek Wielkanocny 5.IV.2021

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do budowania wspólnoty modlitwy w  Wielki Czwartek, Piątek, Sobotę i święta Zmartwychwstania Pańskiego. Osobom, które przygotowały i prowadziły adoracje dla dorosłych dzieci i młodzieży. Dziękuję za piękną dekorację świątyni z ciemnicą i Grobem Pańskim, sprzątającym, kościelnemu, organiście, ministrantom. Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Zagorzanki”, za wykonanie dużej palmy i palm dla kapłanów, parafiance za ufundowanie paschału z wosku  – Bóg zapłać.

1. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy i Msza Św.
  1. Przyszły dzień Pański to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przed każdą Mszą Św. koronka do Bożego Miłosierdzia. Po prymarii zmiana tajemnic dla dorosłych, po sumie dla róż ze szkoły podstawowej.
  2. W piątek egzamin uczniów kl. VIII przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Na godz. 15.00 przychodzą uczennice ze szkoły w Zagorzycach Dolnych, na godz. 15.45 uczennice ze szkoły w Zagorzycach Górnych, na godz. 16.15 uczniowie.
  3. W piątek po Mszy Św. spotkanie z rodzicami i uczniami kl. III w ramach przygotowania do pierwszej Komunii Świętej.
  4. Rozdanie nagród za udział w drodze krzyżowej w niedzielę po sumie.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Promyczek Dobra dla dzieci można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Piotr Ochał, Kazimierz Paśko, Marek Ochał
  2. W niedzielę w parafii Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Młp. odpust.
  1. W sobotę 10 kwietnia przypada 11 rocznica katastrofy smoleńskiej. Modlimy się za tych, którzy zginęli lecąc by uczcić pomordowanych przez Rosjan – Polaków w Katyniu.
  1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
3 kwietnia 2021|